Sekretariat: 91 433 58 97     

Menu główne

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019

Wydarzenia - rok szkolny 2013/2014


IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej...

16.06.2014r dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Sportowych odbył się IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku w kategorii solowej podziwialiśmy talent czterech osób, a w kategorii zespołowej czterech klas. Uczniowie zaprezentowali utwory w języku angielskim i w języku niemieckim, a jury nie miało łatwego zadania, by wyłonić zwycięzców.
Poniżej przedstawiamy listę najlepszych głosów naszej szkoły:
W kategorii występu solowego:

 •     I miejsce-Katarzyna Ogrodniczak
 •     II miejsce-Daria Zając
 •     III miejsce-Klaudia Kowalczyk
 •     Wyróżnienie-Justyna Grubich

W kategorii występu grupowego:

 •     I miejsce- VIa SP
 •     II miejsce-III a Gimn
 •     III miejsce-I b Gimn
 •     Wyróżnienie-2B LO

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Zespół Języków Obcych


Witaj Maj ,3 Maj …

29 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Sportowych odbył się  uroczysty apel poświęcony 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów SP, GM i LO . Aktorzy przypomnieli karty historii młodszym i starszym kolegom po to ,by czerpali z nich siłę i mądrość wartości, które pozwalały Polakom przetrwać. Powinniśmy wiedzieć o tych ważnych dziejach w historii naszego kraju i kontynuować tę tradycję wpisaną i głęboko zakorzenioną w naszej historii narodowej.

opracowała: Anna Piotrowska - Rakower


Dnia 15 kwietnia 2014r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Corrida językowa, czyli poprawna polszczyzna na co dzień. Uczniowie klas I –III gimnazjum wykonali prace plastyczne na temat błędów językowych, które są najczęściej przez nas popełniane. Zostały one rozwieszone na terenie całej szkoły, by każdy zapamiętał jak należy poprawnie posługiwać się  językiem polskim.   Następnie przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas zmierzyli się z zasadami poprawnej polszczyzny, odpowiadając na 30 pytań zawartych w teście.

Oto laureaci konkursu:

 • I miejsce Klaudia Kowalczyk, kl. IIIa GM                               
 • II miejsce Natalia Andrearczyk, kl. IIb GM
 • III miejsce Hubert Ostrowski, kl. Ic GM

Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Oczywiście chętnych zapraszamy na drugą edycję, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorki: p. Anna Piotrowska – Rakower i p. Monika Duda smiley


W sobotę 5 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny z hasłem przewodnim „Bezpieczeństwo w każdym regionie Polski”. Podczas festynu klasy Szkoły Podstawowej przedstawiały wybrane regiony oraz wskazówki jak bezpiecznie zachować się w każdym z nich. Gościliśmy przedstawicieli Policji, którzy przeprowadzali quiz podsumowujący zdobytą wiedzę. Chętni pod okiem ratowników medycznych mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Na terenie szkoły zostały przygotowane stoiska tematyczne z artykułami charakterystycznymi dla danego regionu Polski. Zwieńczeniem festynu była biesiada przy grillu i grochówce.

Opracowały: Krupińska Beata i Iwona Gąsiorowska


Gala IV Edycji „Miejskiego Konkursu Twórczości Plastycznej i Literackiej Ogrody Pływające – Szczecin 2050” odbyła się 3 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Sportowych. Organizatorkami były Joanna Charęza i Aldona Kłosińska. W konkursie wzięło udział 40 szkół ze Szczecina ( szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne) pod opieką 51 nauczycieli.

Wpłynęły 43 prace literackie i 240 plastycznych. Prace plastyczne oceniane były w  kategoriach: praca przestrzenna, graficzna i pozostałe prace plastyczne. Prace literackie to wiersz, opis i list.

 Wszystkie prace podzielone zostały również w  kategoriach wieku: szkoła podstawowa – klasy O-III, IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Jury w składzie: Pani Joanna Brudecka UM, Joanna Charęza, Aldona Kłosińska, Adam Grzegrzółka, Małgorzata Słobodzian i Małgorzata Kowalczyk oceniło twórczość dzieci i młodzieży. Wręczono 126 nagród i wyróżnień.

Część artystyczną uświetnili uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Waldemara Słomińskiego: Klaudia Kowalczyk, Kasia Ogrodniczak, chórek: Daria Gancarz, Sandra Jakubiec, Paulina Gołąb, Paulina Darda, Joanna Oleba i dzieci z kl. „O” SP, pod opieką p. Żanety Węzik.

Na uroczystości obecni byli goście: Pan Prezydent Krzysztof Soska, Radni UM Szcecin: p. Jolanta Balicka, p. Piotr Jania, p. Bazyli Baran.

Organizatorki konkursu przygotowały również scenariusz imprezy, wykonały dekoracje, zaprojektowały i wydrukowały dyplomy, pozyskały sponsorów nagród.


W Kalendarzu Dni Niezwykłych 14 marca to Światowy Dzień Liczby Pi.

Datę święta wybrano na ten dzień z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi ( "14 marca" zapisywana jest w USA jako "3.14"). Przy okazji jest to rocznica urodzin Alberta Einsteina (14. 03. 1879 r.)

Dzień Liczby Pi ma promować wiedzę matematyczną  wśród uczniów wszystkich typów szkół.

Z tej okazji odbyła się w dniu 14 marca 2014r. w naszej szkole już V edycja Dni Matematyki.

Uczniowie wzięli udział w konkursach indywidualnych:

    „Zegary matematyczne”
    „Z papieru wyczarowane” – origami, mozaiki, plakaty związane z matematyką.
    Konkurs SUDOKU
    Konkurs „GEO – MAT”
    Konkursy klasowe „Matematyczny As wśród klas”

Ponadto II piętro w naszej szkole było PI-ętrem liczb i  PI – ętrem gier i zabaw. Można było tam zobaczyć wystawę plakatów i prac konkursowych,  każdy miał okazję zapoznać się z ofertą gier planszowych, ułożyć tangram, zbudować ciekawy wielościan. Było też stoisko numerologii pn. Magia Liczb.

Wyniki konkursów:

GEO – MAT: gimnazjum i liceum:

 •     I miejsce -Aleksander Tomczak -klasa II a GM
 •     II miejsce -Mateusz Klimek -klasa I b GM
 •     III miejsce -Justyna Grubich -klasa II a LO

SUDOKU

GIMNAZJUM

 1. Sandra Ślepowrońska II a– 453 pkt
 2. Wiktoria Wakuła II a – 452 pkt
 3. Joanna Wydrowska I b– 400 pkt
 4. Gabriel Orkiszewski I c – 328 pkt
 5. Oliwia Głowa I a – 273 pkt
 6. Dominika Niesyn II a – 234 pkt
 7. Joanna Oleba  I b – 176 pkt
 8. Nikodem Kudla I a – 173 pkt
 9. Aleksander Tomczak II a – 142 pkt
 10. Tomasz Cieślak I a – 125 pkt
 11. Oleg Gracka II a – 53 pkt
 12. Mateusz Sroka II b – 29 pkt
 13. Mateusz Posłuszny II b – 19 pkt
 14. Piotr Kaczyński II a - 15 pkt
 15. Paweł Bohdziewicz I a – 14 pkt

Dni Matematyki udało się zorganizować dzięki dużemu zaangażowaniu wielu osób, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, którym serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia: Pani Magdalena Smagalska

Organizatorzy Dnia Matematyki: Magdalena Smagalska, Małgorzata Kulczycka i Maria Kubiaczyk (autorka konkursu GEO – MAT).

Zapraszamy do GALERII zdjęć.


Konkurs Piosenki Walentynkowej po Angielsku ‘Valentine Love Songs’...

14 lutego 2014r. Gimnazjum nr 7, im. Sybiraków mieszczące się na Osiedlu Majowym już po raz szósty zorganizowało Konkurs Piosenki Walentynkowej po Angielsku ‘Valentine Love Songs’. W konkursie wzięło udział 18 osób z 9 szczecińskich gimnazjów. Ilość uczestników przełożyła się na jakość prezentowanych utworów. Było tak wiele wybitnie utalentowanych wokalnie osób, że jury miało ogromne trudności z wytypowaniem tegorocznych zwycięzców. Ostatecznie zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Klaudia Kowalczyk z Gimnazjum nr 11 z Zespołu Szkół Sportowych, im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej. Klaudia zachwyciła jurorów nie tylko pięknym głosem ale również cudowną grą na gitarze. Klaudia zagrała i zaśpiewała utwór zatytułowany ‘Song 2 you’

 


 

Dni Otwarte Gimnazjum Nr 11… czyli na sportowo i zdrowo

W dniach 12 i 13 lutego 2014 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów 25 klas szóstych z aż  14 szczecińskich szkół podstawowych wraz z wychowawcami. Statystycznie rzecz ujmując,  mieliśmy przyjemność zaprezentować się przed ponad pół tysiącem uczniów!

Goście pod opieką „przewodników” – starszych kolegów z ZSS przez 45 min. oglądali szkołę.

Prezentacje dyscyplin sportowych przygotowali uczniowie i trenerzy:

tenisa stołowego, lekkoatletyki, szermierki,

kolarstwa, wioślarstwa, piłki ręcznej.

Można było aktywnie spróbować powalczyć na szpady pod okiem olimpijki pani Róży Data-Ptak, zagrać w ping – ponga z mistrzyniami Szczecina, przejechać się na rowerze wyczynowym  czy powiosłować z mistrzem olimpijczykiem  panem Markiem Kolbowiczem.

Kolejne 45 min. zapewniono szóstoklasistom na sali gimnastycznej. Tam rozegrały się, w sześciu turach,  wyścigi o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych. Zawody były niezwykle emocjonujące zarówno dla uczestników, kibiców i dla wychowawców (dzielnie dopingujących swoich podopiecznych). Emocje udzieliły się też „przewodnikom” – opiekunom, którzy z zapałem zagrzewali do walki swoje drużyny. Humory dopisywały zarówno zawodnikom jak i organizatorom.

Drużyny, które zdobyły I miejsce otrzymały puchar oraz liczne nagrody, m.inn. pamiątkowe koszulki GM 11. Nagrody wręczali: pan Jarosław Duda (dyrektor ZSS), pan Marek Kolbowicz, pani Marta Pihan – Kulesza (absolwentka i trenerka ZSS, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie),pan Roman Kulesza (trener ZSS, reprezentant Polski na Igrzyskach w Londynie) oraz pani Celina Wojtoń (wicedyrektor ZSS).

Każda ze startujących drużyn otrzymała nagrody rzeczowe, a ponadto na ręce wychowawców zostały złożone dyplomy i paczki ze słodkimi niespodziankami dla całej klasy.

Serdecznie gratulujemy!

W spotkaniu wzięli udział uczniowie i wychowawcy:

SP 11, SP 14, SP 16, SP 18, SP 20, SP 33, SP 46,

SP 51, SP 53,  SP 54, SP 55, SP 56, SP 61, SP 63,

WSZYSTKIM NASZYM GOŚCIOM, WYCHOWAWCOM, DYREKTOROM SZKÓŁ , RODZICOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE I ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ FAIR PLAY.

ZAPRASZAMY W PROGI NASZEJ SZKOŁY !

Organizatorem już trzeciej edycji Dni Otwartych jest Zespół ds. Promocji Szkoły i wielu życzliwych nauczycieli i uczniów.

Oprac.  Celina Wojtoń,  wicedyrektor, przewodnicząca Zespołu ds. Promocji Szkoły

 


 

Od 26.01 do 31.01.2014r. Gimnazjum nr 11 w Szczecinie gościło dwoje wolontariuszy z wymiany studenckiej AIESEC - Nisrinę Saraswati z Indonezji oraz Bushanga Zhana z Chin. Przez cały tydzień prowadzili oni lekcje kulturowe na temat swoich krajów oczywiście w języku angielskim. Nad wyraz ciekawe prezentacje dotyczyły przeróżnych tematów, między innymi  „Jak ewoluowało pismo chińskie”, „ Indonezyjskie potrawy i przyprawy”, „ Chińskie instrumenty muzyczne” czy „ Fauna i flora wysp wulkanicznych”. Nasi uczniowie bardzo przejęli się by goście dobrze się w naszej szkole czuli. Przygotowali mnóstwo niespodzianek pożegnalnych m. in. urodzinową dla Bushanga, który  w ostatni dzień pobytu u nas czyli 31.01.2014r. kończył 21 lat. To był też wyjątkowy dzień, bo właśnie w tym czasie przypadł Nowy Rok w Chinach. Mamy nadzieję, że w trakcie tego tygodnia nawiązało się wiele przyjaźni. Bo miłe wspomnienia pozostaną z nami na zawsze.

 Opiekun AIESEC w GIM - p. Małgorzata Smagacz

 Koordynator - dyrektor ds. wychowawczych p. Celina Wojtoń


Inauguracja akcji „Iskierka Radości”, 07.12.2013 r.

Dnia 07.12.2013 r. w galerii handlowej „Kaskada”, odbyła się inauguracja akcji „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości-Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. W związku z tym,że od lat jesteśmy zaangażowani w akcję, otrzymaliśmy nagrodę Iskra MEGACORA za ogromne serce, za wieloletni udział w Iskierce oraz za przekazanie wszystkich ubiegłorocznych dochodów na jej rzecz. Nagrodę odebrała Wicedyrektor ds. wychowawczych, pani Celina Wojtoń.

Podczas inauguracji na scenie naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 Gimnazjum nr 11, Klaudia Kowalczyk, w utworze „One More Night” Maroon 5. Ponadto, wszyscy uczestnicy imprezy mogli podziwiać występ dziewczynek z Polskiego Związku Gimnastycznego, na co dzień uczących się w Szkole Podstawowej nr 33 w Zespole Szkół Sportowych, w składzie: Julia Kulbacka, Natalia Taranowicz, Natalia Franczak, Dagmara Pyzio, Kamila Laska oraz Weronika Sitek. Pokaz przygotowała pani Marta Pihan-Kulesza. Na scenie pojawił się również absolwent XII Liceum Ogólnokształcącego, Michał Grobelny.

Dziękujemy wszystkim za udział w inauguracji, nauczycielom, uczniom występującym na scenie oraz tym, którzy wcielili się w rolę fotoreporterów.

Szkolny koordynator akcji: Ilona Konieczna


Akademia z okazji Święta Niepodległości...

Dnia 7 listopada 2013roku  odbył się uroczysty apel z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodleglości. Uroczystość przygotowali uczniowie szkoły podstawowej (Ala Gabinecka, Ewelina Brzozowska, Patrycja Ulass, Dawid Pyzio-kl. 4, Marta Bogusz-kl.5, Klaudia Wojciechowska, Mateusz Pałyszka, Andrzej Kurowski-kl.6) oraz gimnazjum (Nikodem Kudla, Maciej Skuratowski, Mateusz Andrut-kl. 1a, Laura Jałtoszuk kl.2a, Joanna Kubrak, Wiktor Szkop-kl.2b, Karolina Mikołajczak-kl.3a).

Zaprezentowany program artystyczny przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r. Na apele złożyły się wiersze patriotyczne oraz pieśni związane z tym okresem wykonywane przez chórek szkolny.


Dzień Patrona Szkoły...

Dnia 6 listopada odbył się apel z okazji rocznicy nadania szkole imienia Sportowców Ziemi Szczecińskiej. W czasie uroczystości, która odbyła się pod hasłem "I Ty możesz zostać olimpijczykiem”.

Nawiązano do początków starozytnych  Igrzysk Olimpijskich a  tych, którzy w roku szkolnym 2012/2013 podjęli się trudu walki sportowej i odnieśli sukcesy wyróżniono nagrodą  „SUPER SPORTOWCA”.

Statuetki otrzymali:

Gimnastyka sportowa

Dziewczęta:

Gabriela Zielińska: uczennica klasy  1 A Gimnazjum-- zawodniczka klasy 2 PZG- na drużynowych Mistrzostwach polski  w klasie 3 PZG w Zabrzu zdobyła brązowy medal

Klaudia Ziętek  - uczennica klasy  1 A Gimnazjum-- zawodniczka klasy 2 PZG- na drużynowych Mistrzostwach polski  w klasie 3 PZG w Zabrzu zdobyła brązowy medal- na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży a finale na równoważni  3 miejsce

Weronika Fimińska - uczennica klasy  1 A Gimnazjum-- zawodniczka klasy 2 PZG- na drużynowych Mistrzostwach polski  w klasie 3 PZG w Zabrzu zdobyła brązowy medal- Zwyciężczyni   Wojewódzkiej Olimpiady młodzieży w klasie 2  PZG w Szczecinie- na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w Łodzi w wieloboju zajęła 7 miejsce, a finale na skoku 3 miejsce

Chłopcy:

Gimnastyka sportowa

Tomasz Cieślak - uczeń klasy 1 A  Gimnazjum - zawodnik  klasy 3 PZG-zwycięzca wieloboju na Wojewódzkiej Olimpiady młodzieży  w Szczecinie –Na Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi zdobył srebrny medal w finale na skoku

Michał Wójtowicz - uczeń klasy 3 A  Gimnazjum-- zawodnik  klasy 2 PZG- Na Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi zajął 3 miejsce  w finale na skoku

Rafał Lewczuk - uczeń klasy 3 A  Gimnazjum-- zawodnik  klasy 2 PZG- zwycięzca wieloboju na Wojewódzkiej Olimpiady młodzieży  w Szczecinie- Na Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi zajął  w wieloboju 7 miejsce, a  w finale na skoku zdobył srebrny medal

Kolarstwo

Nikola Stankiewicz -uczennica klasy 3 B gimnazjum -17 miejsce na Górskich szosowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze

Szermierka

Wiktoria Skrzypczak - I miejsce i złoty medal  w druzynie na mistrzostwach Polski Młodziczek

Nikola Owsianko  -I miejsce i złoty medal  w druzynie na mistrzostwach Polski Młodziczek

Weronika Rabczewska -3 miejsce w Pucharze Polski juniorek Młodszych

Lekkoatletyka

Anna Nowak - wicemistrzostwo Polski w skoku o tyczce- na mistrzostwach Polski Młodziczek

Sylwester Bajek - uczeń klasy 2 A  Gimnazjum-Mistrzostwo Polski w sztafecie 4x 100m na mistrzostwach Polski Młodzików

Michał Uchle - uczeń klasy 2 A  Gimnazjum-Mistrzostwo Polski w sztafecie 4x 100m na mistrzostwach Polski Młodzików


Trzy wspaniałe dziewczyny, trzy różne charaktery oraz trzy kraje. A to wszystko pod dachem naszej szkoły podczas wizyty studentów z organizacji AIESEC w październiku 2013r. Vitalia z Ukrainy, Areum z Korei oraz Laura z Włoch prowadziły lekcje kulturowe dla naszych uczniów. Tematy lekcji były różnorodne: ubrania, święta, jedzenie czy cechy alfabetu. Podczas zajęć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 i Gimnazjum nr 11 mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, bo dziewczyny mówiły tylko po angielsku. Niektórzy pozytywnie zaskoczyli swoją komunikatywnością i otwartością, inni jeszcze bywali zawstydzeni. Jedno jest pewne: wszyscy odnieśli korzyść w tej wizyty i miejmy nadzieję motywację do dalszej nauki języka! Serdecznie dziękujemy naszym gościom za cierpliwość i zaangażowanie. Mam nadzieję, że będą nas miło wspominać. Koordynator: p. Celina Wojtoń Opiekun AIESEC w SP – p.Lucyna Wiśniewska


Wystawa „Rok Żołnierzy Wyklętych 2013”

         „Wiele upłynęło czasu, nim 4 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę
o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.” Wyklęci (Żołnierze Niezłomni) – określenie żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR.
                     Nauczyciele języka polskiego, historii i WOS-u wraz z uczniami GM i LO przygotowali wystawę poświęconą żołnierzom drugiej konspiracji. Uczniowie gimnazjum mieli okazję szczegółowo zapoznać się z wystwą, gdyż na jej podstawie wypełniali karty pracy.


Europejski Dzień Języków...

Decyzją Rady Europy i Unii Europejskiej, podjętą w 2001 roku ,26 wrzesień jest Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego w Zespole Szkół Sportowych przeprowadzili zajęcia, na których pokazali istotę nauki języków obcych i różnorodność kulturową naszego kontynentu. Uczniowie byli odpowiedzialni za oprawę graficzną, którą można podziwiać na korytarzach naszej szkoły. Dziękujemy chętnym uczniom za prace plastyczne!


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014...

Wydarzenia - rok szkolny 2014/2015

​​


Corrida językowa, czyli poprawna polszczyzna na co dzień.

W dniach 01-02 czerwca 2015r. po raz drugi w naszej szkole odbyła się Corrida językowa, czyli poprawna polszczyzna na co dzień. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I –III Gimnazjum wykonali prace plastyczne na temat błędów językowych, które są najczęściej przez nas popełniane. Zostały one rozwieszone na terenie całej szkoły, by każdy zapamiętał jak należy poprawnie posługiwać się językiem polskim.

Następnie przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas zmierzyli się z zasadami poprawnej polszczyzny, rozwiazując zadania testowe. Trzeba było np. odmienić przez przypadki rzeczownik cudzysłów, podkreślić poprawną formę w zdaniu, wyjaśnić frazeologizmy, wskazać róznicę pomiędzy homonimem a homofonem, odmienić czasownik wyłączać, zapisać poprawnie datę.

Oto laureaci konkursu:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I MIEJSCE

 • Marta Bogusz KL. VI (47/50 94%)

II MIEJSCE

 • Alicja Gabinecka kl.V (45,5/50 91%)

III MIEJSCE

 • Natalia Imiela kl. IV (44,5/50 89%)

 • Patrycja Wodyńska kl. IV (44,5/50 89%)

GIMNAZJUM

I MIEJSCE

 • Aurelia Jagielska kl. IIIb (46,5/50 93%)

II MIEJSCE

 • Dominika Dąbrzalska kl. IIa (46/50 92%)

III MIEJSCE

 • Sylwester Bajek kl. IIIa (44,5/50 89%)

WYNIKI POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW KONKURSU

SZKOŁA PODSTAWOWA

lp.

uczeń

klasa

Liczba punktów max. 50

%

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Maja Słodkowska

Maciej Jaguszewski

Hania Majewska

Ewelina Brzozowska

Maja Walczakiewicz

Filip Front

V

VI

IV

V

IV

VI

44

42,5

41

40,5

39,5

33

88

85

82

81

79

66

GIMNAZJUM

lp.

uczeń

klasa

Liczba punktów max. 50

%

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

Zuzanna Zagórowska

Weronika Janicka

Hubert Ostrowski

Sandra Ślepowrońska

Kacper Delida

Piotr Milanowski

Daria Dembicka

Natalia Wołyniec

Gabriel Orkiszewski

Dominik Falba

Mateusz Klimek

Nikola Komorniak

Aleksandra Walasek

Wiktoria Stańczyk

Marcel Jaskólski

Julia Kasprzak

Paulina Gołąb

Julia Lipińska

Nikola Stankiewicz

Maksymilian Maksymiuk

Natalia Bukowska

Ic

IIIb

IIc

IIIa

IIIa

IIIb

Ia

Ic

IIc

IIa

IIb

Ib

Ib

Ic

Ic

Ib

IIb

IIb

IIa

IIc

Ia

43

42,5

42,5

42

42

40

39

39

39

38,5

38,5

38

38

36,5

36,5

36,5

35,5

34,5

33,5

32

31

86

85

85

84

84

80

78

78

78

77

77

76

76

73

73

73

71

69

67

64

62

Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Oczywiście chętnych zapraszamy na trzecią edycję, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorki: p. Anna Piotrowska – Rakower i p. Monika Duda


​​Debata PODAJ DŁOŃ

Dnia 29 maja 2015 r. w Zespole Szkół Sportowych odbyła się debata pod hasłem (Nie) groźne stereotypy. Była ona podsumowaniem warsztatów zatytułowanych „Podaj dłoń”. W ich trakcie młodzież wypracowywała definicję mowy nienawiści, dyskryminacji, stereotypu oraz tożsamości człowieka. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, odwoływali się do swoich emocji, opinii i doświadczeń, dyskutowali nt. tolerancji, praw człowieka oraz wolności słowa. Warsztaty prowadzone były przez szkolnego pedagoga – p. Monikę Selwesiuk oraz p. Agnieszkę Szczygieł reprezentującą Amnesty International. Zaproszone na debatę osoby opowiadały o swoich doświadczeniach życiowych dotyczących stereotypów oraz barier komunikacyjnych, które często doprowadzają do mowy nienawiści. Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę zmierzyć się z uprzedzeniami oraz poznać negatywne skutki stereotypów odczuwanych przez jednostkę lub grupę społeczną.

Naszymi gośćmi byli: mgr Sylwia Zielińska (doktorantka US; osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku inwalidzkim), dr Fuad Jomma (adiunkt w Instytucie Politologii i Europeistyki; reprezentant mniejszości etnicznej) oraz Tytus Łakatosz (przedstawiciel mniejszości romskiej w Szczecinie). Debatę prowadziła Katarzyna Zawadzka (doktorantka US, autorka kilkunastu artykułów naukowych, związanych m.in. z: prawami człowieka, mową nienawiści i polityki antydyskryminacyjnej. Obecnie we współpracy z Humanity in Action realizuje działania w liderskim projekcie Przeciw mowie nienawiści.)

Tego typu projekty są niezwykle cenne, gdyż kształtują niezbędne w życiu umiejętności, wzbudzają empatię i wpływają na postawę otwartego, tolerancyjnego człowieka, wolnego od mowy nienawiści.

Opracowała: Małgorzata Słobodzian, Monika Selwesiuk

Prezentacja 

Fotogaleria


Warsztaty „Podaj dłoń”

Od kilku dni we wszystkich klasach Gimnazjum Nr 11 i XII Liceum Ogólnokształcącego odbywają się warsztaty zatytułowane „Podaj dłoń”. W ich trakcie młodzież wypracowuje definicję mowy nienawiści, dyskryminacji, stereotypu oraz tożsamości człowieka. Uczniowie biorą aktywny udział w zajęciach, odwołują się do swoich emocji, opinii i doświadczeń, dyskutują nt. tolerancji, empatii czy praw człowieka.

Tego typu zajęcia są niezwykle cenne, gdyż kształtują niezbędne w życiu umiejętności, wzbudzają empatię i wpływają na postawę otwartego, tolerancyjnego człowieka, wolnego od mowy nienawiści.

Warsztaty prowadzone są przez szkolnego pedagoga – p. Monikę Selwesiuk oraz p. Agnieszkę Szczygieł reprezentującą Amnesty International.

Podsumowaniem tych warsztatów będzie dyskusja panelowa, która odbędzie się w ZSS 29 maja 2015 r. pod hasłem (Nie) groźne stereotypy. Naszymi gośćmi będą m.in.: mgr Sylwia Zielińska (doktorantka US; osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku inwalidzkim), dr Fuad Jomma (adiunkt w Instytucie Politologii i Europeistyki; reprezentant mniejszości etnicznej).

Opracowała: Małgorzata Słobodzian


Gra miejska: Wybierz bibliotekę! Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2015 r.

Odjazdowy Bibliotekarz - gra miejska „Wybierz bibliotekę!"

Zasady zabawy:

pobierz kartę do gry na stronie

 http://www.ksiaznica.szczecin.pl/www/komunikaty/single/id/713

 Możesz ją także wydrukować w bibliotece szkolnej. :)

Odgadnij, jakich szczecińskich bibliotek dotyczą zagadki umieszczone w karcie do gry. Wpisz ich nazwy. Zbierz ich pieczątki.

Do 18 maja 2015 r. dostarcz wypełnioną kartę gry do Kluboksięgarni FIKA (Muzeum Narodowe, Wały Chrobrego 3). Nagrody dla finalistów zostaną rozdane w trakcie Odjazdowego Bibliotekarza: 30 maja 2015 r. (sobota).

Zachęcam uczniów gimnazjum i liceum do udziału w zabawie, dzięki której poznacie szczecińskie biblioteki – Sylwia Jaguszewska, nauczyciel bibliotekarz.


Relacja z Dni Otwartych Gimnazjum Nr 11

Ze względu na spore zainteresowanie, w ciągu dwóch dni (poniedziałek i wtorek), 27-28.04.2015 r. w Gimnazjum Nr 11 w Szczecinie odbyły się Dni Otwarte. Na odwiedzających nas Gości czekało wiele atrakcji. Większość z nich, zgodnie z kierunkiem szkoły, związana była ze sportem. Ale nie tylko…

Przyszli kandydaci mogli obejrzeć stoiska przygotowane przez uczniów i nauczycieli, m.in.: kroniki szkoły, warsztaty sztuki, SKK „Łazik”, koła języka angielskiego, koła języka niemieckiego, koła biologicznego, fizycznego i chemicznego. Mogli również posłuchać prób zespołu wokalnego. Przygotowano także kilka krótkich pokazowych zajęć z matematyki, informatyki, czy języków obcych- angielskiego i niemieckiego, z wykorzystaniem tablic multimedialnych.

Wielką atrakcją były pokazy uczniów prezentujących kierunki proponowane przez nasze gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016: kolarstwa, tenisa stołowego, szermierki, wioślarstwa, piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, a także gimnastyki sportowej i lekkoatletyki. Każdy uczeń mógł oczywiście spróbować swoich sił w wybranej dyscyplinie i zapoznać się ze wszystkich szczegółami od naszych trenerów i ich podopiecznych. W programie nie zabrakło również spotkania z Mistrzami Sportu: Różą Datą-Ptak (mistrzynią Polski w wioślarstwie, obecnie trenerem szermierki), Małgorzatą Wojtyrą (wielokrotną mistrzynią Polski w kolarstwie torowym).

Nieodłącznym elementem naszych Dni Otwartych jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez udział  w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym. Wygrani, poza świetną zabawą, otrzymali Puchar Dyrektora ZSS oraz wspaniałe nagrody ufundowane prze Radę Szkoły oraz sponsorów.

Dziękujemy Państwu, Dyrektorom szkół podstawowych i Opiekunom grup za odwiedzenie naszej szkoły wraz z młodzieżą: SP 11, SP 14, SP 16, SP 20, SP 21, SP 41, SP 46, SP 53, SP 54, SP 55, SP 61. Gratulujemy wszystkim zdobywcom Pucharów Dyrektora ZSS: SP 11, SP 14, SP 16, SP 33, SP 41 oraz SP 61.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia we wrześniu 2015 roku!

Oprac. Małgorzata Słobodzian


Wiosenny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych

Wyniki zawodów sportowych:

Termin:  29.04.2015 r.  o godz.10.00-14.00

Miejsce: Zespół Szkół Sportowych

Organizator: Gimnazjum 11

Nazwa zawodów: Wiosenny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Gimnazjum o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych

Szkoła: Zespół Szkół Sportowych

Klasyfikacja końcowa:

Udział wzięło 7 dziewczyn i 12 chłopców z gimnazjów Szczecina i Gryfina

I miejsce – dziewczęta  - Joanna Kubrak  Gim.11

I miejsce – chłopcy   - Sroka Mateusz Gim.11

Organizatorzy: Alicja Kucharska, Dawid Janicki, Leszek Osmelak


Wieczór z Norwegią

Wieczór z Norwegią” pod taką nazwą XII LO przy Zespole Szkół Sportowych przygotowało imprezę wpisującą się w organizowane w Szczecinie „Dni Skandynawskie”. Spotkanie dla miłośników kultury skandynawskiej odbyło się 16 kwietnia 2015 roku w godzinach wieczornych.

O godzinie 17.40 pani wicedyrektor Katarzyna Koszewska powitała przybyłych gości, w tym panią dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Ewę Komorowską, która zachęcała do studiowania języka norweskiego na Uniwersytecie Szczecińskim.

Inny zaproszony gość, pani Agata Sowińska ze Szczecińskiego Klubu Podróżnika „SzKaPa” wygłosiła prelekcję na temat ojczyzny Ibsena, uatrakcyjniając ją pokazem zdjęć. Miłośniczka podróży i Norwegii zachęciła tym samym do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych krajów na świecie.

Aby pokazać przybyłym gościom jak pięknie brzmi język norweski uczniowie ZSS przygotowali przedstawienie pt: „Tre Bukkene Bruse” („Trzy Koziołki”). Spektakl bardzo się podobał, został bowiem nagrodzony gromkimi brawami.

Czy Norwegia ma jakieś tajemnice przed gimnazjalistami szkół szczecińskich? Otóż okazało się, że nie. Nasza młodzież potrafiła odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania dotyczące kraju fiordów. Podczas finału konkursu pt. „Norwegia bez tajemnic” zmagano się z takimi zagadnieniami jak: symbole, ustrój, sławni kompozytorzy, malarze czy główne źródło energii Norwegii. Najlepsza okazała się trzyosobowa drużyna z Gimnazjum Nr 10, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 1, a trzecie Gimnazjum Nr 20. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Szkoły ZSS. Zwycięzcom gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów. Dziękujemy również Gimnazjum Nr 21, Gimnazjum Nr 18, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 11 za przybycie i uczestnictwo w konkursie. Mamy nadzieję, spotkać się za rok.

W wolnej chwili goście mogli zapoznać się z ofertą klasy językowej XII LO z językiem norweskim, obejrzeć wystawę Znanych Norwegów i stoiska prezentujące kulturą norweską, a także spróbować tradycyjnych norweskich przysmaków, jak chociażby gofry z kardamonem.

Całość uświetniała muzyka...oczywiście norweska:)

Wydawać by się mogło, że gimnazjaliści opuszczając budynek ZSS wychodzili z przeświadczeniem, że na pewno tu wrócą, by uczyć się języka norweskiego. Jak bowiem po takim niesamowitym wieczorze przejść obojętnie obok możliwości, jakie daje XII LO? ...:)

A imprezę przygotowali: Celina Wojtoń, Anna Jastrzębska, Janett Brustad, Lucyna Wiśniewska, Maria Kubiaczyk, Ilona Leszczyńska, Aleksandra Gwardyś, Monika Duda, Karol Pietrzyk przy czynnym wsparciu nauczycieli i uczniów ZSS. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

O „Wieczorze z Norwegią” również głośno w mediach:

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Gospodarka-Nauka-Oswiata/Wieczor-z-Norwegia

http://szczecin.tvp.pl/19697398/2200-160415

http://radioszczecin.pl/4,123759,norweski-wieczor-w-szczecinie

opracowała: Monika Duda.


Dzień Mózgu w ZSS

W dniu 12.03.2015 r. w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie odbył się Szkolny Dzień Mózgu. W ramach tej uroczystości przeprowadzono konkurs wiedzy biologicznej dla uczniów gimnazjów oraz sesję wykładową.

Tematem konkursu była budowa i funkcja organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego i narządów zmysłu, a udział w nim wzięli uczniowie gimnazjów ze Szczecina, tj. Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Gimnazjum nr 12, Szkoły Salezjańskie – Towarzystwa Salezjańskiego, Gimnazjum 31 oraz Gimnazjum nr 11, a także Zespół Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich.

Sesja wykładowa składała się z wystąpienia lek. med. Michała Skoczylasa z Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika Oddział w Szczecinie na temat metodologii nauk przyrodniczych i medycznych oraz uczniów XII LO w ZSS o Nagrodach Nobla, historii badań nad mózgiem oraz ośrodkach i drogach ruchowych.

Wydarzenie szkolne przygotowane było we współpracy z Polskim Towarzystwem Przyrodników im. Kopernika Oddział w Szczecinie w ramach obchodów Tygodnia Mózgu 2015 w naszym mieście.

Sponsorami nagród dla uczniów byli: Dyrektor Zespołu Szkól Sportowych w Szczecinie, Liga Ochrony Przyrody Okręg Szczecin oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie.

Plan konferencji:

1430-1445 rejestracja uczestników konkursu, uczniów zaproszonych gimnazjów, sala 308, III p.  

1445-1600 konkurs wiedzy na temat budowy i funkcji  organizmu człowieka  ze szczególnym uwzględnieniem  układu nerwowego
                oraz narządów zmysłów  sala 208, II p i sala 308 III p.

1600-1620 przerwa, poczęstunek, sala 210, II p.

1620-1625 rozpoczęcie konferencji, wystąpienie p. Jarosława Dudy dyrektora ZSS, aula II p.

1625-1655 wykład, lekarz Michał Skoczylas, Sekcja  Nauk o Człowieku PTP im. Kopernika, Sekcja Ekologiczna Polskiego 
                Towarzystwa Lekarskiego„ Metodologia   nauk przyrodniczych i medycznych, aula II p.

1655-1720 wystąpienie uczennicy Justyny Skorodyńskiej  klasa III a, XII LO, „Nagrody Nobla  i historia badań nad mózgiem”, aula II p.

1720-1745 wystąpienie ucznia Patryka Buraczyńskiego klasa III a XII LO, „Ośrodki i drogi ruchowe” cz. 1, aula II p.

1745-1815 wystąpienie ucznia Adriana Przybysza klasa II a XII LO „Ośrodki i drogi ruchowe” cz. 2, aula II p.

1815-1830 zakończenie konferencji, rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów gimnazjum, wręczenie nagród, aula II p.Relacja z  Finału V Edycji Konkursu Plastycznego i Literackiego „Ogrody pływające – czyli Szczecin 2050”

W roku szkolnym 2014/2015 została zorganizowana V Edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Ogrody pływające – czyli Szczecin 2050”. Finał odbył się 12 marca 2015 r. w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie. Dyrektor, Jarosław Duda, wraz z organizatorkami konkursu, p. Joanną Charęzą i p. Aldoną Kłosińską, powitali zgromadzonych gości, laureatów i ich opiekunów oraz jury konkursowe. W tym roku oprócz organizatorek w jury udział wzięły: p. Joanna Brudecka-Bogdan UM Szczecin, Małgorzata Kowalczyk, Sylwia Jaguszewską i Joanna Kłosińska. Przedstawieni zostali sponsorzy nagród, bez których nie można by było nagrodzić tak wielu laureatów. A byli nimi: UM Szczecin, Andrzej Machała - Radio TAXI, Szkoły Języków Obcych: British School, Expert, Belt, Szkoła Kursów Res humanae, Policealna Szkoła Morska przy AM Szczecin, Akademia Morska Szczecin, Jarosław Jaślarz – Castrol, Sklep Plastyczny Skala, Hurtownia Art. Papierniczych Patio, Emilia Kotecka Prywatna Praktyka Pielęgniarska, Market Selgros, Portal Społecznościowy Planeta Sztuki, Cukiernia Zamkowa, p. Agnieszka. Przed rozdaniem nagród, mieliśmy przyjemność wysłuchać i obejrzeć krótki program artystyczny. Pod kierunkiem p. Waldemara Słomińskiego wystąpili: Kasia Ogrodniczak, Klaudia Kowalczyk, Daria Zając, Klaudia Pomorska, Agnieszka Wagner, Klaudia Jarczewska, Joasia Zonik, Sandra Waszczyszak. Również nasi milusińscy z kl. „0” mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne pod kierunkiem p. Żanety Węzik. Nagrody wręczali: p. dyrektor Jarosław Duda i p. w-ce dyrektor Katarzyna Koszewska. Galę, jak co roku, zakończono poczęstunkiem. Był to tort ufundowany przez Restaurację „Zamkowa”.

Organizatorki serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli przy tym, jakże ogromnym, przedsięwzięciu.

V Finał to mały jubileusz, a więc trochę historii.

W 2010 r. powstał pomysł na miejski konkurs plastyczny i literacki. Nazwa związana jest z aktualnym hasłem Miasta Szczecin "Ogrody pływające - Szczecin 2050". I edycja, wiosną 2011 r., przyniosła sukces. Wpłynęło do nas ponad 100 prac literackich i plastycznych.  II edycja - to prawie 200 prac, III - ponad 200, IV - 280.

Tegoroczna, V edycja, zaowocowała 307 pracami literackimi i plastycznymi..  Dzieci
 i młodzież z całego Szczecina, z różnych typów szkół i placówek oświatowych, przesłali, na nasz konkurs swoje wizje, jak będzie wyglądał Szczecin za 35 lat. Wizje piękne, kolorowe, ujęte w opisy, opowiadania, wiersze, listy, prace przestrzenne, plastyczne i komputerowe. Nie sposób było wybrać najlepszych i najładniejszych. Dlatego też, od początku istnienia konkursu jury nagradza bardzo wielu uczestników. Co roku około setki z nich otrzymuje od nas nagrody i wyróżnienia, a w tym roku prawie 140 młodych plastyków i literatów. Opiekunów nagradzamy również dyplomami. W tym roku udział wzięły 44 szkoły, 61 opiekunów. To też rekord. Wpłynęła także praca ze Śląska, piękna metaloplastyka. Praca nie została oceniona ponieważ był to konkurs miejski. Uczeń i jego opiekun otrzymają od nas pamiątkowe dyplomy.

Od początku istnienia konkursu, organizatorki opracowują regulamin, projektują dyplomy, wykonują dekoracje, pozyskują sponsorów. Konkurs ma wielkie uznanie. Wśród nauczycieli, plastyków, polonistów jest sporo głosów zadowolenia, iż nie minimalizuje się liczby nagradzanych prac. Jury stara się zauważyć jak najwięcej talentów i wkład  pracy włożony w swoje małe dzieła. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej gali.

Opracowanie: Joanna Charęza i Aldona Kłosińska

Nagrodzone prace w V Edycji Miejskiego Konkursu
Plastycznego i Literackiego
 „Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050” 

CZĘŚĆ PLASTYCZNA

PRACE PRZESTRZENNE

SZKOŁA PODSTAWOWA

KL. „0” - III

Imię i nazwisko

Klasa

Nr szkoły

Miejsce

Opiekun

Amelia Zawadzka

3 m1

Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna I st.

I

Małgorzata Krzywoń

Oliwia Wasylów

3

SP NR 39

II

Małgorzata Bartosińska

Eliza Kolano

2

SP NR 39

III

Katarzyna Wardalińska

Kornelia Rojek

3

SP NR 39

wyróżnienie

Małgorzata Bartosińska

KL. IV - VI

Nela Cinzer

4

SP NR 33

I

Joanna Charęza

Katarzyna Klembowska

6

SP NR 53

I

Marta Klembowska

Wiktoria Paszko

 

SP NR 42

II

Agnieszka Paszko

Julia Tabaczewska

6

SP NR 33

II

Joanna Charęza

Natalia Imiela

Oliwia Szulc

4

SP NR 33

III

Joanna Charęza

Maja Słodkowska

5

SP NR 33

wyróżnienie

Joanna Charęza

GIMNAZJUM

Aleksandra Kosycarz

3

GIM NR 43

I

Anna Gregorowicz - Szulc

Julia Białecka

Kaja Patrylak

2

GIM NR 6

I

Anna Sokołowska

Aleksandra Wiśniewska

2

GIM NR 43

II

Anna Gregorowicz - Szulc

Dawid Andrzejak

2

GIM NR 6

II

Anna Sokołowska

Kamila Matuszak

Natalia Zieńkowicz

1

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

III

Małgorzata Stalmierska

Małgorzata Kłodzińska

1

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

wyróżnienie

Małgorzata Stalmierska

Dominika Śremska

2

GIM NR 6

wyróżnienie

Anna Sokołowska

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Patrycja Winiarczuk

2

LO III

III

Mirosława Adamowicz

GRAFIKA KOMPUTEROWA

SZKOŁA PODSTAWOWA

Wiktoria Sarnicka

4

SP NR 1

I

Marta Ogrodnik

Ewelina Brzozowska

5

SP NR 33

II

Joanna Charęza

Łukasz Szczepkowski

4

SP NR 37

III

Monika Zdybicka

POZOSTAŁE PRACE PLASTYCZNE

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY „0” - III

Maria Radwańska

1

SP NR 16

I

Jolanta Niewiarowska, Mirosława Szymosiuk

Wiktoria Michalak

2

SP NR 5

I

Renata Zyber

Oriana Tchórzewska

3

SP NR 1

I

Marżolena Dąbrowska

Natalia Vardany - an

 

SP NR 31 w SOSW Nr 1

I

Małgorzata Olszewska

Konrad Jaguszewski

2

SP NR 5

II

Renata Zyber

Oliwia Indrunas

1

SP NR 16

II

Jolanta Niewiarowska, Mirosława Szymosiuk

Wiktoria Bitkowska

2

SP NR 44

II

Dorota Kula

Macjej Machynia

3

SP NR 1

II

Marżolena Dąbrowska

Julia Tokaj

 

SP NR 31 w SOSW Nr 1

II

Sylwia Rylowska

Paulina Stołecka

1

SP NR 16

III

Jolanta Niewiarowska, Mirosława Szymosiuk

Marcin Sielicki

 

SP NR 31 w SOSW Nr 1

III

Małgorzata Olszewska

Bartłomiej Drozdowski

 

SP NR 31 w SOSW Nr 1

wyróżnienie

Helena Zając

Weronika Jasińska

 

SP NR 31 w SOSW Nr 1

wyróżnienie

Helena Zając

Grzegorz Tomaszewski

3

SP NR 44

wyróżnienie

Małgorzata Wizjan

Alan Kamiński

3

SP NR 44

wyróżnienie

Małgorzata Wizjan

Amelia Hreczuch

2

SP NR 59

wyróżnienie

Barbara Michalska

Bartosz Kęsy

2

SP NR 59

wyróżnienie

Joanna Borkowska

Roksana Tyras

3

SP NR 54

wyróżnienie

Iwona Pinkowska

KLASY IV - VI

Olga Białogołabek

5

SP NR 46

I

Gabriela Garczyńska

Zuzanna Bernat

4

SP NR 46

I

Gabriela Garczyńska

Olga Bayer

5

SP NR 53

I

Renata Smorawska

Michał Rybkowski

5

SP NR 56

II

Gabriela Tomaszewska

Monika Redczuk

5

SP NR 53

II

Renata Smorawska

Piotr Marszałek

6

SP NR 11

II

Małgorzata Łukasik

Jarowit Śledziński

5

SP NR 53

III

Renata Smorawska

Julia Szołdra

5

SP NR 53

III

Renata Smorawska

Dominik Subzda - Stelmaszyk

6

SP NR 11

wyróżnienie

Małgorzata Łukasik

Natalia Wiśniewska

6

SP NR 11

wyróżnienie

Małgorzata Łukasik

Daniel Czapelski

6

SP NR 11

wyróżnienie

Małgorzata Łukasik

Patrycja Tomaszewska

6

SP NR 46

wyróżnienie

Gabriela Garczyńska

Małgorzata Szulc

4

SP NR 46

wyróżnienie

Gabriela Garczyńska

Julia Ciszewska

4

SP NR 46

wyróżnienie

Gabriela Garczyńska

Julia Partyka

4

SP NR 46

wyróżnienie

Gabriela Garczyńska

Natalia Klepczyk

6

SP NR 18

wyróżnienie

Patrycja Wojciechowska

Aleksandra Jakubik

6

SP NR 53

wyróżnienie

Renata Smorawska

Magda Dąbrowska

5

SP NR 53

wyróżnienie

Renata Smorawska

Eliza Matynia

5

SP NR 53

wyróżnienie

Renata Smorawska

Katarzyna Serafin

5

SP NR 53

wyróżnienie

Renata Smorawska

Hanna Komorowska

5

SP NR 53

wyróżnienie

Renata Smorawska

Wiktor Kacperski

6

SP NR 53

wyróżnienie

Renata Smorawska

Bartek Mieczkowski

4

SP NR 37

wyróżnienie

Monika Zdybicka

Justyna Jarosz

5

SP NR 68

wyróżnienie

Leonarda Ćwirko

Zuzanna Komorowicz

5

SP NR 68

wyróżnienie

Leonarda Ćwirko

Adam Kubera

4

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.

wyróżnienie

Elżbieta Kubera

GIMNAZJUM

Natalia Taniukiewicz

1

GIM NR 5

I

Celina Kubiak

Aleksandra Palko

3

GIM NR 7

I

Monika Zdybicka

Karolina Boka

2

GIM NR 12

I

Krzysztof Seroczyński

Kamila Ankiewicz

3

GIM NR 12

I

Krzysztof Seroczyński

Nina Kulesza

3

GIM NR 5

II

Arkadiusz Hrycyk

Patrycja Kruszniewska

3

GIM NR 7

III

Monika Zdybicka

Izabela Jakubiszyn

3

GIM NR 12

III

Krzysztof Seroczyński

Kinga Zachar

3

GIM NR 42

III

Joanna Charęza

Paulina Krawiec

1

GIM NR 7

wyróżnienie

Monika Zdybicka

Anna Kuś

2

GIM NR 7

wyróżnienie

Monika Zdybicka

Karolina Olech

3

GIM NR 7

wyróżnienie

Monika Zdybicka

Wiktoria Wardalińska

3

GIM NR 7

wyróżnienie

Monika Zdybicka

Daria Dembicka

1

GIM NR 11

wyróżnienie

Joanna Charęza

Paulina Dybus

3

GIM NR 12

wyróżnienie

Krzysztof Seroczyński

Hanna Szul

2

GIM NR 34

wyróżnienie

 

Ewa Lewandowska

1

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

wyróżnienie

Małgorzata Stalmierska

Aleksandra Beim

1

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

wyróżnienie

Małgorzata Stalmierska

Oktawia Beim

3

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

wyróżnienie

Małgorzata Stalmierska

Barbara Kochańska

1

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

wyróżnienie

Małgorzata Stalmierska

Aleksandra Miernik

3

GIM NR 42

wyróżnienie

Joanna Charęza

Dawid Flieger

3

GIM NR 42

wyróżnienie

Joanna Charęza

Monika Trela

2

GIM NR 6

wyróżnienie

Anna Sokołowska

Paulina Seidler

2

GIM NR 34

wyróżnienie

Anna Sokołowska

Gabriela Kamasa

2

GIM NR 34

wyróżnienie

Anna Sokołowska

Agnieszka Szeszko

1

GIM NR 48

wyróżnienie

Agnieszka Szeszko

Angelika Forczmańska

2

GIM NR 48

wyróżnienie

Agnieszka Szeszko

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Jan Piotrowski

2

LO II

I

Katarzyna Krzyżewska

Kamila Siutkowska

2

LO III

I

Monika Sarad

Aleksandra Piotrowska

4

Centrum Edukacji Ogrodniczej

I

Joanna Sylwestrzak

Jakub Jurek

3

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy
w SOSW Nr 1

I

Małgorzata Brzezińska

Al.- Obaidi Ferdos

3

LO III

II

Mirosława Adamowicz

Wiktoria Rogaczewska

2

LO II

II

Katarzyna Krzyżewska

Piotr Karpeta

 

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy
w SOSW Nr 1

 

II

Małgorzata Brzezińska

Dawid Frątczak

 

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy
w SOSW Nr 1

 

III

Joanna Pluta

Sylwia Jakowiec

 

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy
w SOSW Nr 1

wyróżnienie

Małgorzata Olszewska

Mateusz Lewko

 

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy
w SOSW Nr 1

 

wyróżnienie

Małgorzata Brzezińska

CZĘŚĆ LITERACKA

SZKOŁA PODSTAWOWA

KL. „0” - III

WIERSZ

Imię i nazwisko

Klasa

Nr szkoły

Miejsce

Opiekun

Maria Gołaś

3

SP NR 53

I

Emilia Piskorowska

Michał Jasiński

3

SP NR 53

II

Emilia Piskorowska

OPIS

Emilka Szewczyk

3

SP NR 53

wyróżnienie

Emilia Piskorowska

KL. IV - VI

WIERSZ

Julia Perzyńska

6

SP NR 74

I

Anna Trojanowska

Julia Szewczyk

6

Szkoła Polsko-Niemiecka "Nasza Szkoła"

I

Kamilla Zacharek

 Wiktoria Kochaniak 

6

SP NR 18

II

Kamilla Zacharek

Natalia Kalinowska

6

SP NR 48

III

Helena Czernikiewicz

 Jędrzej Kopaczewski

4

SP NR 56

III

Jadwiga Kurzydłowska

Oliwier Roczyński

5

Szkoła Polsko-Niemiecka "Nasza Szkoła"

III

Kamilla Zacharek

Iga Rzepka

5

SP NR 5

wyróżnienie

Jolanta Piech

Maciej Klemens

6

SP NR 18

wyróżnienie

Kamilla Zacharek

OPIS

Agata Zwierzchowska

4

SP NR 69

I

Wioletta Zienda-Trzasko

Krzysztof Rosicki

4

SP NR 18

II

Kamilla Zacharek

Kacper Mocek

4

SP NR 18

wyróżnienie

Kamilla Zacharek

Agata Zdanowicz

6

SP NR 74

wyróżnienie

Anna Trojanowska

Zuzanna Smolińska

5

SP NR 68

wyróżnienie

Leonarda Ćwirko

Adrian Jaworski

4

Polsko-Amerykańska Szkoła Podstawowa

wyróżnienie

Dagmara Lewartowska

LIMERYK

Filip Trzasko

6

SP NR 56

II

Grażyna Kacprzak

GIMNAZJUM

LIMERYK

Julia Czerniak

1

GIM NR 12

III

Katarzyna Wójcik 

Aleksandra Ziemak

3

GIM NR 12

wyróżnienie

Katarzyna Wójcik 

Karolina Kasprzyk

3

GIM NR 12

wyróżnienie

Katarzyna Wójcik 

Justyna Piasecka

3

GIM NR 12

wyróżnienie

Katarzyna Wójcik 

WIERSZ

Aleksandra Kądziołka

2

Katolickie GM im Św. Stanisława Kostki 

I

Aneta Tyrka

Aleksandra Kowalska

1

GIM NR 7

II

Renata Ogielska

Jakub Jasiejko

1

Katolickie GM im Św. Stanisława Kostki 

III

 Patrycja Ponieważ

Dagmara Besztak

1

GIM NR 12

wyróżnienie

Joanna Stafiej

Jowita Rudawska

1

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego

wyróżnienie

Joanna Pawłowska

Martyna Plust

1

GIM NR 7

wyróżnienie

Renata Ogielska

OPIS

Monika Remiszewska 

2

GIM NR 7

II

Ewa Zagubień

Kacper Przybylski

3

GIM NR 42

wyróżnienie

Joanna Charęza

Zuzanna Siedlecka

1

Katolickie GM im Św. Stanisława Kostki

wyróżnienie

Patrycja Ponieważ

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

WIERSZ

Adrian Przybysz

2

XII LO

I

Aldona Kłosińska

Mateusz Śniechowski

2

II LO

II

Katarzyna Krzyżewska

Milena Zdobylak

3

Zespół Szkół Nr 6 Technikum Gastronomiczne

wyróżnienie

Anna Włoch

Na konkurs wpłynęła praca Oskara Salamona, ucznia kl. 3 GM 6,  z Pszczyny Łąki (woj. śląskie). Jest to piękna i oryginalna metaloplastyka przedstawiająca Szczecin. Z uwagi na zasięg miejski naszego konkursu, praca nie została oceniona. Opiekunem ucznia jest Andrzej Polok. Obaj Panowie otrzymają od nas pamiątkowe dyplomy.

Jury w składzie: Aldona Kłosińska, Małgorzata Kowalczyk, Sylwia Jaguszewska, Joanna Charęza, Joanna Brudecka-Bogdan,  Joanna Kłosińska

Organizatorki: Joanna Charęza i Aldona Kłosińska


Dzień Matematyki

Jak co roku, 14 marca na całym świecie przypada światowy dzień liczby Pi. To nieoficjalne święto jest obchodzone corocznie głównie w amerykańskich kręgach akademickich oraz szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi, ponieważ data "14 marca" zapisywana jest w USA jako "3.14".

    Tradycją jest już, że nasza szkoła w sposób szczególny celebruje to święto… za każdym razem troszkę inaczej. Na korytarzach zrobiło się kolorowo, ściany na piętrach zostały przyozdobione plakatami, zdjęciami i hasłami o tematyce matematycznej. I tak:

- na parterze „dźwięczała” nam MATEMATYKA W MUZYCE –  mieliśmy tu możliwość pooglądać prace wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i na przerwach posłuchać utworów muzycznych związanych z matematyką;

- idąc schodami w górę i w dół każdy mógł sobie poczytać matematyczne cytaty – od żartobliwych do całkiem poważnych i natknąć się na ciekawe zadania do rozwiązania;

- na II piętrze królowały dwie postaci: Leonardo Fibonacci, twórca ciągu liczbowego o magicznych własnościach oraz Antonio Gaudi, genialny kataloński architekt, którego kunsztowi poświęcono wystawę ze zdjęciami przy sali 210;

- po korytarzach podczas przerw przechadzali się starożytni matematycy, przebrani w szaty ze swojej epoki, trzymający w rękach rekwizyty matematyczne i łamigłówki do rozwiązania dla chętnych;

- w tym dniu odbyły się trzy konkursy:

 • Matematyczny As wśród Klas
 • Geomat
 • Sudoku

- w sali 210 wszystkie klasy miały możliwość obejrzenia krótkiego pokazu filmowego, tematycznie związanego z motywami przewodnimi Dnia Matematyki: architekturą Gaudiego i ciągiem Fibonacciego.

Pierwszy film pokazywał kolejne etapy budowy wciąż niedokończonej bazyliki Sagrada Familia z lotu ptaka i jej efekt końcowy, który ma nastąpić w 2026 roku w setną rocznicę śmierci jej twórcy – Antonio Gaudiego.

Druga prezentacja to matematyka w architekturze – z humorem, ale bardzo obrazowo.

Trzeci film prezentował ciąg Fibonacciego i jego niezwykłe zastosowania. Na koniec opowiadał o nim sam Leonardo Fibonacci, w którego wcielali się na przemian uczniowie: Sylwester Bajek z kl. 3a gim. I Paula Kozłowska z kl. 2a LO.

      Za zaangażowanie, talent i fajne pomysły dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli przy organizowaniu i poprowadzeniu Dnia Matematyki. Wyrażamy też wdzięczność nauczycielom za życzliwość, pomoc i udostępnienie sal na konkursy i prezentacje.

- Wasze Matematyczki


W dn. 2 marca 2015 r. odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek dla uczniów GM nr 11 i XII LO. „Spóźnialscy” mogli zagłosować w bibliotece do końca tygodnia. Najwięcej głosów wśród gimnazjalistów otrzymały następujące tytuły:

1 miejsce ex aequo otrzymały „50 twarzy Greya” - E. L. James i „Gwiazd naszych wina” - John Green

2 miejsce ex aequo otrzymały „Zostań, jeśli kochasz” - Gayle Forman i  „Kubuś i przyjaciele” - Alan Alexander Milne

3 miejsce „Opowieść wigilijna” -   Karol Dickens

4 miejsce “Harry Potter” (cykl) -   Joanne K. Rowling

5 miejsce “Love, Rosie” -    Cecelia Ahern.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu bardzo dziękuję. Serdecznie dziękuję również tym, którzy pomagali w organizacji wyborów w czytelni szkolnej!

Sylwia Jaguszewska, nauczyciel bibliotekarz


Koncert w Filharmonii Szczecińskiej

23 lutego 2015 r. uczniowie SP i GM wzięli udział w koncercie w Filharmonii Szczecińskiej "Liczę na muzykę! Ile matematyki w muzyce?" 
Zdecydowana większość z nas miała okazję po raz pierwszy podziwiać wnętrza tego architektonicznego dzieła i posłuchać muzyki klasycznej w kontekście matematycznym.


Karnawał w Rio de ZSS!!!

 17 lutego odbyło się w naszej szkole  szaleństwo na zakończenie Karnawału 2015!


Literackie Walentynki

13 lutego 2015 r. odbyły się w naszej szkole Literackie Walentynki – kiermasz, w czasie którego można było kupić serduszka z aforyzmami o miłości.

Dochód ze sprzedaży serduszek przeznaczony zostanie na zakup nowości do biblioteki szkolnej.

Za pomoc, zarówno w przygotowaniu serduszek, jak i w ich sprzedaży, dziękuję uczennicom SP z Samorządu Szkolnego.

Sylwia Jaguszewska, nauczyciel bibliotekarz.

 


AIESEC - semestr zimowy 2014

Doris czy Denise? A może Denise i Doris?  Dwie, o podobnym imieniu, jakże sympatyczne dziewczyny z projektu AIESEC były naszymi gośćmi od 12-16.02.2014r. Doris mieszka na stałe w Chinach i wizyta w naszym kraju była jej pierwszą wizytą poza obręb dystryktu w którym mieszka. Pomimo że bała się obcej kultury i ludzi, okazało się, że Polacy są ciepłym i przyjaznym narodem, a nasze szkoły są świetne i przyjazne uczniom. Denise natomiast mieszka na stałe w Malezji – w państwie, gdzie temperatura nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza, a owoce rosną w parkach.

Co wynieśliśmy z ich pobytu? Mnóstwo: poznaliśmy kulturę, obyczaje, stroje i ciekawostki na temat obu krajów. Doris nauczyła nas robić chiński węzeł szczęścia, a Denise pokazała nam tradycyjne szaty z batiku. My za to, pozytywnymi myślami przywołaliśmy śnieg J - dla Denise, która  nigdy nie widziała śniegu to atrakcja życia!

Bardzo się zżyliśmy przez ten tydzień i postanowiliśmy utrwalić w pamięci pobyt dziewczyn rysując wspólnie flagi trzech państw na istniejącym jeszcze boisku szkolnym.

Za wszystkie ciepłe i mądre słowa dziękujemy!

Opracowanie: Lucyna Wiśniewska


Podpisanie umowy na wybudowanie specjalistycznej sali dla gimnastyki sportowej

W dniu 9 stycznia 2015 r. o g. 13.30 odbyło się na terenie Zespołu Szkół Sportowych  w Szczecinie uroczyste podpisanie umowy Prezydenta Miasta Gminy Szczecin Piotra Krzystka z Prezesem Stargardzkiego Przedsiębiorstwa Budowlanego „MARBUD” na wybudowanie specjalistycznej sali dla gimnastyki sportowej przy Zespole Szkół Sportowych  w Szczecinie, przy ul. Małopolskiej 22. Po uroczystym podpisaniu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Piotra Krzystka, dyrektora Zespołu Szkół Sportowych Jarosława Dudy i Prezesa firmy „Marbud” Bogdana Andrusieczko. Zgodnie z warunkami umowy firma „Marbud” ma 300 dni na wybudowanie sali. W poniedziałek 12 stycznia 2015 r. nastąpi oficjalne przekazanie placu budowy firmie i od tego momentu liczy się czas na jej wykonania. Jeśli nie nastąpią żadne niespodziewane zdarzenia młodzi szczecińscy gimnastycy i gimnastyczki powinni rozpocząć zajęcia w nowej hali pod koniec listopada 2015 r. Jeśli najlepsi polscy seniorzy Marta Pihan-Kulesza i Roman Kulesza uzyskają kwalifikację na IO w Rio de Janeiro to będą mieli możliwość przygotowywania się do Igrzysk na nowej sali.

od lewej: dyrektor Zespołu Szkół Sportowych Jarosław Duda, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Prezes firmy budowlanej „Marbud”  która będzie budowała salę Bogdan Andrusieczko

od lewej: wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych  w Szczecinie Katarzyna Koszewska, Prezes klubu MKS Kusy Szczecin Grzegorz Szymkowiak, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Jarosław Duda dyrektor Zespołu Szkół Sportowych  w Szczecinie

od lewej: wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych  w Szczecinie Katarzyna Koszewska, Prezes klubu MKS Kusy Szczecin Grzegorz Szymkowiak, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Jarosław Duda dyrektor Zespołu Szkół Sportowych  w Szczecinie i Prezes Stargardzkiego Przedsiębiorstwa Budowlanego „Marbud” Bogdan Andrusieczko
 
 

Jasełka 2014, 19 grudnia 2014 r.

 


Zespół Szkół Sportowych przyłącza się do szczecińskiej akcji

Świąteczna Paczka dla Bohatera.

Już po raz czwarty Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Borujsko" organizuje bożonarodzeniową zbiórkę żywności pod nazwą „Paczka dla Bohatera”.

Pomoc przeznaczona jest dla kombatantów. To szlachetny gest dla ludzi, którzy walczyli za naszą wolność, a niestety obecnie wiele z tych osób żyje, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Pomóżmy weteranom stworzyć radosne Święta Bożego Narodzenia.

Zbiórka art. będzie prowadzona do 10 grudnia w sali 01.

Przyjmujemy trwałą żywność: mąkę, kaszę, makaron, ryż, słodycze, olej, warzywa i owoce w puszkach. Produkty chemiczne: płyny do mycia naczyń, proszki, mydło, szampon.

SU XII LO,  GM 11 i SP 


96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  Zespół Szkół Sportowych obchodził już od początku listopada.

Już 3 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości Samorządy Uczniowskie SP (opiekun p. I. Krause) i GM (opiekun p. I. Leszczyńska) udekorowały korytarze oraz na I piętrze pięknymi narodowymi emblematami.

Następnie wszystkie klasy uczestniczyły w konkursie na najpiękniejszy patriotyczno - niepodległościowy wystrój sal lekcyjnych. 5 listopada 2014 r. jury pod czujnym okiem pana dyr. Jarosława Dudy  odwiedziło wszystkie klasy i wyłoniło zwycięzców konkursu.

W Gimnazjum Nr 11:

I miejsce zajęła klasa III a  (wych. p. Dawid Janicki) za udekorowanie sali 210

II miejsce klasa I a (wych. p. Lucyna Wiśniewska) za udekorowanie sali 315

III miejsce – ex aequo – klasa II a (wych. p. Ilona Leszczyńska) za udekorowanie sali 305 i klasa II b (wych. p. Małgorzata Słobodzian) za udekorowanie sali 211

Nagrody zwycięzcom zostały wręczone 7 listopada  podczas uroczystości – Festiwalu Pieśni Patriotycznej „I płynie pieśń wolna…”

Tego dnia uroczyście świętowaliśmy niepodległość, śpiewając pieśni patriotyczne. Prowadzące spotkanie koleżanki z liceum Ewa Władymiruk i Ola Mikitów przypomniały, dlaczego 11 listopada jest dla Polaków tak ważnym świętem, wspomniały przyczyny utraty niepodległości, walkę Polaków z zaborcami i w końcu radość z Jej odzyskania.  Następnie uroczyście poprowadziły Festiwal Pieśni Patriotycznej.

Każda klasa wraz z wychowawcą prezentowała utwór, wylosowany 3 tygodnie wcześniej. Do jury zaproszono: p. dyr. Marcina Steczka, p. dyr. Celinę Wojtoń, p. Małgorzatę Kowalczyk oraz przewodniczącą SU SP Martę Bogusz.

Wykonawcy zaprezentowali się w następującej kolejności:

1.      Kl. 2c – „O mój rozmarynie…”

2.      Kl. 2b – „Jak długo na Wawelu”

3.      Kl. 1b – „Rota”

4.      Kl. 1d – „Pałacyk Michla”

5.      Kl. 1c – „Serce w plecaku”

6.      Kl. 2a – „ Hej, chłopcy”

7.      Kl. 1a – „Gdy naród do boju”

8.      Kl. 3b – „Warszawianka”

9.      Kl. 3a – „Czerwone maki”

Jury oceniało za: podanie informacji na temat utworu (autor tekstu, autor muzyki, okoliczności powstania utworu), wykonanie pieśni (śpiew), choreografię, strój oraz  ogólne wrażenie artystyczne.

Niemal każdy występ był małym przedstawieniem teatralnym. Gimnazjaliści z ogromnym zapałem prezentowali  pieśni patriotyczne. Zaangażowanie, poziom przedstawienia zrobił ogromne wrażenie zarówno na jury, jak i organizatorach. Widać było, że wszyscy poważnie podeszli do zadania i fantastycznie przygotowali się do konkursu.

Ostatecznie jury przyznało:

I miejsce – klasa I a z p. Lucyną Wiśniewską za wspaniałe, spektakularne i nowatorskie wykonanie utworu „Gdy naród do boju”

II miejsce – kl. III a z p. Dawidem Janickim za świetne wykonanie pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino”

III miejsce – kl. III b z p. Moniką Dudą za nowatorskie i artystyczne wykonanie pieśni „Warszawianka”

W przepięknie udekorowanej przez Samorząd Uczniowski XII LO auli , pan dyrektor M. Steczek wręczył nagrody zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz  oceny celujące lub bardzo dobre z historii/ muzyki, a także wysokie punkty z zachowania.

Wszyscy wspaniale przygotowali się do Narodowego Święta Niepodległości, atmosferę dało się odczuć w całej szkole. Organizatorzy wszędzie rozwiesili białe i czerwone kartki ze wspaniałymi cytatami, poświęconymi niepodległości, Ojczyźnie, wolności… Ponadto na każdej przerwie, na parterze prezentowano teledyski ze wspaniałą, współczesną muzyką patriotyczną.

96 rocznica odzyskania Niepodległości na długo zostanie w naszej pamięci, ponieważ wszyscy fantastycznie zaangażowali się do udziału w tej uroczystości i wszyscy są wielkimi zwycięzcami zorganizowanych konkursów.

Wszystkim, którzy zaangażowali się do naszego pomysłu – serdecznie dziękujemy!

Relacja z Festiwalu Pieśni Patriotycznej „I płynie pieśń wolna…”  Film 

Organizatorzy:

Celina Wojtoń, Monika Duda, Remigiusz Choiński, Krzysztof Stańczyk, Waldemar Słomiński

 


​Halloween 2014


 w Gimnazjum 11

27 X - 31 X 2014

To juz kolejny raz kiedy gościmy u siebie gości z najróżniejszych zakątków świata. W tym roku "padło" na odległą Kostarykę i nieco nam bliższą Mołdawię - gościliśmy u siebie pełnego energii niczym kostarykański wulkan Daniela i opanowaną, rzeczową i sympatyczną Christinę.  

Obydwoje wolontariusze chcieli się z nami podzielić najważniejszymi informacjami dotyczącymi swoich krajów, języków i kultury. Zobaczyliśmy wiele  zdjęć i filmików, otrzymaliśmy darmowe lekcje salsy, poznaliśmy tajemnicze zakątki Transylwanii a cały tydzień zakończyliśmy Halloween'owym piątkiem oraz pożegnaniem gości w prawdziwie polskim stylu - lekcją poloneza.

Daniel i Christina: jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Opiekun: Joanna Hatfield-Seaman

Koordynator projektu: Dyrektor Celina Wojtoń


Dzień nauczyciela w Zespole Szkół Sportowych


Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego - etap I szkolny

30.09.2014 r. odbył się I etap konkursu kuratoryjnego, w którym uczniowie klas I-III GM 11 zmierzyli się ze sobą aby wyłonić trzech najlepszych uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów w tzw. „use of English” czyli praktycznej znajomości języka angielskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów – ponad 35osób!

I miejsce – Victoria Chapman, 2b GM

II miejsce – Hubert Ostrowski, 2c GM

III miejsce – Wiktor Szkop, 3b GM

Opiekunowie - Lucyna Wiśniewska, Ilona Leszczyńska


Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W całym gimnazjum chłopcy dostali drobne prezenty i słodycze.

W naszej klasie (Ia GM) postanowiliśmy „upiększyć” naszą płeć brzydką i zrobić profesjonalny make-up i manicure. Efekty można zobaczyć poniżej.

Wychowawca – Lucyna Wiśniewska


Podpisanie porozumienia w sprawie budowy w szkole specjalistycznej hali sportowej

Wiele lat trwała batalia Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej w Szczecinie o stworzenie nowego obiektu. Koncepcji i planów na sfinansowanie hali było kilka. Teraz doczekaliśmy się konkretów. Kosztować ma 6,75 mln zł.
W poniedziałek 15 września 2014r. prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, oraz prezes Polskiego Związku Gimnastycznego, Barbara Stanisławiszyn, podpisali porozumienie o współpracy, w ramach której przy szkole powstanie specjalistyczna hala sportowa.

 •  Umowa umożliwi nam podjecie działań inwestycyjnych w związku z budową nowej hali sportowej, która będzie służyła do szkolenia młodzieży - powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina. - Ten projekt ma długą historię. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że udało się nam doprowadzić go do takiego momentu, że już wkrótce będziemy w Szczecinie szkolić młodych zdolnych sportowców - dodał prezydent.
 •  Znam historię walki o tę salę i to świadczy jak najlepiej o szkole oraz o mieście - powiedziała Barbara Stanisławiszyn. prezes PZG. - Młodzi sportowcy będą mieli teraz odpowiednie warunki do tego aby rozwijać swoje talenty.

Zawarcie porozumienia jest warunkiem otrzymania dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, o które ubiegało się Miasto Szczecin. Dofinansowanie obiektu w Szczecinie wyniesie 2,6 mln zł. Koszt całej inwestycji, wg kosztorysu, to 6,75 mln zł.
Obiekt będzie służyć uczniom ZSP, a głównie sekcji gimnastyki sportowej. Także zawodnikom i członkom kadry narodowej. Przypomnijmy, że zawodnikami Kusego Szczecin, którzy również korzystać będą z hali, z m.in. olimpijczycy, wielokrotni mistrzowie Polski, czyli Marta Pihan-Kulesza i jej mąż Roman Kulesza.

 • Marzenia się spełniają. Bardzo się cieszę, że nasza młodzież będzie się mogła szkolić na tym obiekcie, oraz że będziemy mogli tu gościć zawodników wielkiego formatu. Skorzysta na tym z całą pewnością zarówno szczecińska, jak i krajowa gimnastyka - powiedział Jarosław Duda, dyrektor ZSS.

Obecnie trwają prace nad ogłoszeniem postępowania przetargowego, mającego na celu wyłonienie wykonawcy inwestycji.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015...

 

Wydarzenia - rok szkolny 2015/2016

 


Wyniki konkursu fizycznego pt. "Zjawiska fizyczne wokół nas".

I miejsce: Katarzyna Bodys Gimnazjum nr. 2 w ZSO w Gryfinie
II miejsce: Anna Pastuszak Gimnazjum nr. 9 w Szczecinie
III miejsce: Hubert Węzka Gimnazjum nr. 11 w Szczecinie


Podsumowanie konkursu wiedzy o szkodliwości Palenia Tytoniu

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Szczecinie, we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych, Urzędu Miasta w Szczecinie zorganizował ,,Konkurs wiedzy o szkodliwości Palenia Tytoniu”, okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu . Konkurs odbył się dnia 31.05.2016 r. w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej 22 w Szczecinie i był adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych.

Celem konkursu była edukacja w zakresie zysków płynących z niepalenia oraz zagrożeń wynikających z czynnego i biernego palenia, a także zainspirowanie i integrowanie środowisk szkolnych do działań w zakresie profilaktyki uzależnień, poprzez motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy na temat szkodliwości używania tytoniu. W konkursie rywalizowali uczniowie z 8 szkół gimnazjalnych z powiatu Szczecin. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wydział Spraw Społecznych, Urzędu Miasta w Szczecinie oraz Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Szczecinie.

Wyniki konkursu:

I miejsce Magdalena Rybak z Gimnazjum nr 11( ZSS) oraz Pamela Przybylska z Gimnazjum nr 20 w Szczecinie,

II miejsce Kaja Wąchała z Gimnazjum nr 26 w oraz Zuzanna kostrzewa z Gimnazjum nr 14 w Szczecinie

III miejsce Wanda Slendak z Gimnazjum nr 20 w Szczecinie,

IV miejsce Hubert Ostrowski z Gimnazjum nr 11( ZSS) oraz Karolina Piróg z Gimnazjum nr 14 w Szczecinie

V miejsce Jakub Wieczorek z Gimnazjum nr 7 w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy na kolejna edycje w przyszłym roku.

opracowanie. Małgorzata Majewska


Jubileuszowa X edycja konkursu "Nieletni Paragraf"

31 maja 2016 r. w Gimnazjum Nr 7 przy ul. Nałkowskiej w Szczecinie odbył się jubileuszowy X finał konkursu "Nieletni Paragraf". Jest to program profilaktyczny, który już od 10 lat promuje bezpieczne zachowania młodzieży gimnazjalnej. Program stworzyli policjanci z KMP w Szczecinie.

Pod opieką pedagoga pani  Moniki Selwesiuk, uczniowie  klasy 1b w składzie:

 • Dagmara Kramarczyk,
 • Oliwier Lewandowski,
 • Oliwia Zemanikiewicz

wywalczyli tytuł "Odpowiedzialna szkoła".

Założeniem tego programu jest przekazanie młodzieży gimnazjalnej wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Forma konkursu i rywalizacji powoduje, że młodzi ludzie bardzo aktywnie uczestniczą w poszczególnych etapach tego konkursu.

Specjaliści ds nieletnich przeprowadzają wcześniej z uczniami pogadanki na temat odpowiedzialności prawnej nieletniego. Przypominają, iż ukończenie 13 roku życia powoduje, że ich niewłaściwe zachowanie może nosić znamiona czynu karalnego i tym samym wiązać się z konkretną odpowiedzialnością przed Sądem.

Po części teoretycznej pedagodzy szkół wybierają uczniów posiadających największą wiedzę w tym  zakresie,  którzy utworzą drużynę reprezentującą daną szkołę. Kolejnym etapem jest test wiedzy teoretycznej  oraz wykonanie  filmu o  tematyce związanej  z uzależnieniami, agresji, przemocy i przestępczości nieletnich.

Najlepsze trzyosobowe drużyny uczniów szczecińskich szkół walczyły o pierwsze miejsce na podium i tytuł "Odpowiedzialnej Szkoły". Podczas finału wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrym przygotowaniem. Wszyscy z zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo. Walka była wyrównana.  Pytania i zadania jakie przygotowali policjanci wcale nie były łatwe, nawet dorośli mięli problemy z udzieleniem właściwej odpowiedzi.

Zadania dotyczyły podania prawidłowej odpowiedzi z trzech możliwych, jaki i rozwiązania zdania praktycznego polegającego na ocenie konkretnego niewłaściwego zachowania młodych ludzi. Po wyczerpującej rywalizacji zwyciężyli gimnazjaliści z "jedenastki" mieszczącej się przy ul. Małopolskiej, którzy wywalczyli dla swojego gimnazjum tytuł "Odpowiedzialnej szkoły".

Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 7 przy ul. Nałkowskiej, natomiast trzecie Gimnazjum Katolickie przy Placu Ottona. Wyróżnienie za udział w rozgrywkach otrzymali uczniowie z Gimnazjum Nr 8 przy ul. Dubois oraz z Gimnazjum Nr 21 przy ul. Mickiewicza.

Finał X edycji konkursu zakończony został wręczeniem nagród poszczególnym zespołom. Niewątpliwym sukcesem tego 10- letniego przedsięwzięcia jest jego forma, która pozwala na aktywne zdobywanie wiedzy przez młodych ludzi. Formuła konkursu, tworzenie prac medialnych o tematyce aktualnych problemów wśród młodych ludzi powoduje, że ta inicjatywa jest stale atrakcyjna dla trudnego odbiory jakim jest gimnazjalista.

Policjanci zapowiadają, że program nadal będzie wpisany w działalność profilaktyczną na kolejne lata.

(KWP Szczecin / mm)\


OGÓLNOPOLSKI  KONKURS „SPRACHDOKTOR”

16 marca w naszej szkole odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”.

W konkursie uczestniczyło 5.257 uczniów, w tym z naszego województwa 683 uczniów. A z naszej szkoły dziesięciu gimnazjalistów oraz dwudziestu trzech licealistów.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się:

 1. Victor Sochaczewski z klasy IIIb, który otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik w konkursie- 83,93%. Victor  zajął 10 miejsce w województwie, zdobył 188 pkt.
 2. Daria Dembicka z klasy IIa, która również otrzymała dyplom uznania za bardzo dobry wynik w konkursie- 147 pkt. Daria zajęła  32 miejsce w województwie.

Wśród licealistów najlepsi byli:

 1. Natalia Szmyt z klasy Ib,  która zajęła 10 miejsce w województwie. Otrzymała dyplom uznania za bardzo dobry wynik w konkursie- 89,29% (zdobyła 200 pkt.)
 2. Kacper Stempel z klasy Ib, zajął 20 miejsce w województwie. Kacper również otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik w konkursie- 85,71% (zdobył 192 pkt.)
 3. Patrycja Korzeniowska z klasy IIa, która zajęła 28 miejsce w województwie. Patrycja otrzymała dyplom uznania za bardzo dobry wynik w konkursie- 156 pkt.
 4. Alicja Zawadzka z klasy Ib, która  zajęła 38 miejsce w województwie. Alicja też otrzymała dyplom uznania za bardzo dobry wynik w konkursie- 75,89% (otrzymała 170 pkt.)

Gratulujemy wyników i zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych


Sprawozdanie z obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Sportowych odbył się test wiedzy o konstytucji i konkurs na najlepszy plakat.

Konkurs na Plakat

1 miejsce Katarzyna Zimny i Laura Sieradzan Klasa IIB gimnazjum.

2 miejsce Daria Dembicka IIA gimnazjum.

3 miejsce Laura Grzybowska i Sylwia kazimierska IB gimnazjum.

3 miejsce Julia Lipińska i Paulina Gołąb IIIB gimnazjum.

Test wiedzy o Konstytucji 3 Maja

1 miejsce klasa IIIB Anna Althoff i Joanna Wydrowska.

2 miejsce klasa IIIC Hubert Ostrowski i Maksymilian Maksymiuk.

3 miejsce klasa IIIB Paulina Religa i Kinga Weiland.

Organizatorzy konkursu:

M. Słobodzian, K. Stańczyk, R. Choiński


Czytamy na przerwie!

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 IV) w dniu 25 IV w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Czytamy na przerwie!”. 

Znakiem rozpoznawczym czytających były w tym dniu czerwone kwiaty wykonane przez naszych uczniów. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, bardzo dziękujemy!

Sylwia Jaguszewska i Joanna Charęza


"Wieczór z Norwegią”. Pod taką nazwą XII LO przy  Zespole Szkół Sportowych przygotowało po raz drugi imprezę wpisującą  się w  organizowane w Szczecinie „Dni Skandynawskie”. Jej celem jest promowanie języka i  kultury norweskiej. Tegoroczny „Wieczór z  Norwegią” został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Spotkanie dla miłośników kultury skandynawskiej odbyło się 21  kwietnia  2016  roku w godzinach wieczornych.

O godzinie 17.00 pan dyrektor Jarosław Duda powitał przybyłych gości. Wraz z panią Urszulą Berlińską, reprezentującą Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, otworzył „Wieczór z Norwegią”.

Pani Anna  Jastrzębska, nauczyciel ZSS, odczytała list od Honorowego Konsula Norwegii w Szczecinie, pana Jana Kubiaka, który podziękowała za zaproszenie i podkreślił, iż jest mu niezmiernie miło, iż jako jedyna szkoła średnia w Szczecinie, XII LO naucza języka norweskiego i promuje kulturę Norwegii.

Inny zaproszony gość, pan profesor Harald Nilsen, kierownik Zakładu Języka i Kultury Norweskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, zachęcał do studiowania języka norweskiego na Uniwersytecie Szczecińskim. Natomiast pan Patryk Białek i Piotr Szerszeń, studenci US, wygłosili prelekcję na temat „Wojownicy epoki Wikingów” uatrakcyjniając ją pokazem zdjęć. Miłośnicy Norwegii zachęcali tym samym do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych krajów na świecie.

Aby pokazać, przybyłym gościom jak pięknie brzmi język norweski uczniowie ZSS przygotowali przedstawienie pt: „Każdy idzie swoim Thorem”. Spektakl bardzo się podobał, został bowiem nagrodzony gromkimi brawami.

Czy Norwegia ma jakieś tajemnice przed gimnazjalistami szkół szczecińskich? Otóż okazało się, że nie. Nasza młodzież potrafiła odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania dotyczące kraju fiordów. Podczas finału konkursu pt. „Norwegia bez tajemnic” zmagano się z takimi zagadnieniami jak: symbole, ustrój, położenie geograficzne, sławni kompozytorzy, malarze czy główne źródło energii Norwegii. Najlepsza okazała się trzyosobowa drużyna z Gimnazjum Nr 1, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 20, a trzecie Gimnazjum Nr 10. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Szkoły ZSS, Politechnikę Wrocławską i Wydział Oświaty UM Szczecin. Zwycięzcom gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów. Dziękujemy również Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 6, Gimnazjum Nr 8, Gimnazjum Nr 9, Gimnazjum Nr 11,  
Gimnazjum Nr 37,  Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego za przybycie i uczestnictwo w konkursie. Mamy nadzieję, spotkać się za rok.

W wolnej chwili goście mogli zapoznać się z ofertą klasy językowej XII LO z językiem norweskim, obejrzeć wystawę Znanych Norwegów i stoiska prezentujące kulturą norweską, a także spróbować tradycyjnych norweskich przysmaków, jak chociażby gofry z kardamonem.

Całość uświetniała muzyka...oczywiście norweska:).

Wydawać by się mogło, że gimnazjaliści opuszczając budynek ZSS wychodzili z przeświadczeniem, że na pewno tu wrócą, by uczyć się języka norweskiego. Jak bowiem po takim niesamowitym wieczorze przejść obojętnie obok możliwości, jakie daje XII LO? ...:)

A imprezę przygotowali: Celina Wojtoń, Anna Jastrzębska, Janett Brustad, Lucyna Wiśniewska, Maria Kubiaczyk, Ilona Leszczyńska, Małgorzata Parecka, Magdalena Dżaman, Karol Pietrzyk, Katarzyna Kamyszek-Kosior, Magdalena Uchman, Ilona Konieczna, Honorata Derda-Kierzkowska. przy czynnym wsparciu nauczycieli i uczniów ZSS. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

opracowała: Monika Duda.

Obejrzyj 


SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTEJ GALI VI EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ I LITERACKIEJ
„OGRODY PŁYWAJĄCE, CZYLI SZCZECIN 2050”

W roku szkolnym 2015/2016 została zorganizowana VI Edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Ogrody pływające, czyli Szczecin 2050”. Finał odbył się 17 marca 2015 r. w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie. Dyrektor, Jarosław Duda, powitał zgromadzonych gości: panią dyrektor biura strategii UM Szczecin Kamilę Bogusławską, panią inspektor biura prezydenta Ewelinę Olszak, prezesa Grupy Azoty Police Serwis, pana Waldemara Dużego, laureatów i ich opiekunów oraz jury konkursowe. Głos zabrała, otwierając galę i omawiając piękne wizje naszego miasta w przyszłości w odniesieniu do planów i projektów tworzonych przez Urząd Miasta, pani dyrektor biura strategii UM Szczecin, Kamila Bogusławska. Przedstawieni zostali sponsorzy nagród, bez których nie można by było wyłonić i nagrodzić tak wielu laureatów. A byli nimi: Urząd Miasta Szczecin, Grupa Azoty Police Serwis, szkoły języków obcych: Res Humane i British School, Radio Taxi, Akademia Morska, supermarket Carrefour, hurtownia zabawek DEFF, sklep plastyczny „Skala”, cukiernia „Zamkowa”.

Przed rozdaniem nagród, zgromadzeni mieli przyjemność wysłuchać i obejrzeć krótki program artystyczny. Pod kierunkiem p. Waldemara Słomińskiego wystąpili uczniowie naszej szkoły: Daria Zając, Marysia Przepiera, Julia Kulbacka, Aurelia Łukasik, Ola Sikora, Kasia Zimny, Gabrysia Kleczewska, Agnieszka Wagner, Sandra Waszczyszak, Wiktoria Górnik, Asia Zonik, Paulina Darda, Natalia Ferenholc, Marta Konopacka, Kacper Stempel.

Nagrody wręczali: p. dyrektor Kamila Bogusławska, p. inspektor Ewelina Olszak i p. dyrektor Jarosław Duda. Galę, jak co roku, zakończono poczęstunkiem. Był to tort ufundowany przez Restaurację „Zamkowa”.

Tegoroczna, VI edycja, zaowocowała 334 pracami plastycznymi i literackimi . Dzieci i młodzież z całego Szczecina, z różnych typów szkół i placówek oświatowych, przesłali, na nasz konkurs swoje wizje, jak będzie wyglądał Szczecin za trzydzieści kilka lat. Nagrody otrzymało 151 uczniów z 39 szkół, pod bacznym okiem 45 opiekunów.

Nagrodzeni zostali również nasi uczniowie:

I m-ce Nela Cinzer i Natalia Imiela kl. V SP 33 – praca przestrzenna;

III m-ce Patrycja Wodyńska kl. V SP 33 – praca przestrzenna;

wyróżnienie: Julia Kulbacka i Aleksandra Kojro kl. IV SP 33 – praca przestrzenna;

                     Hanna Ikiert i Paulina Kuźniak kl. IV SP 33 – praca przestrzenna;

                     Maria Przepiera i Natalia Taranowicz kl. IV SP 33 – praca przestrzenna;

III m-ce Daria Zając kl. V  SP 33 – prace plastyczne płaskie;

wyróżnienie: Barbara Szeligowska kl. I SP 33 -  prace plastyczne płaskie;

I m-ce Daria Dembicka kl. II GM 11 - prace plastyczne płaskie;

wyróżnienie: Julia Gierat kl. II GM 11 - prace plastyczne płaskie;

I m-ce Ewelina Brzozowska kl. VI SP 33 - praca literacka;

III m-ce Patrycja Wodyńska kl. V – praca literacka;

wyróżnienie: Adrian Przybysz  XII LO - praca literacka;

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji i przebiegu uroczystej Gali naszego Konkursu.

 Organizatorki:

Joanna Charęza i Elżbieta Bobrowska


Piechotą dookoła świata, czyli relacja z targów
ITB Berlin 2016

12 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzić prawie cały świat! Czy jest to możliwe? Oczywiście! W ciągu kilku godzin mogliśmy odwiedzić 187 krajów (nie wszystkim się to udało... wykończyły kilometry do przebycia). Wszystko to na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie, które odbyły się już po raz 50 (jubileuszowy).

Samo poruszanie się podczas targów było proste. Zaopatrzyliśmy sie w mapy terenu i ruszyliśmy... Najlepszym rowiazaniem było poruszać się po kolei zgodnie z numeracją, wtedy z pewnością niczego byśmy nie ominęli, jednakże hal jest aż 26 i na dodatek niektóre były dwu lub trzypiętrowe (o łącznej powierzchni 160.000 m2). Jednym słowem, nie do przebycia w kilka godzin.

Każdego roku wybierany jest oficjalny kraj partnerski. W tym roku były to Malediwy. Na targach rewelacyjnie prezentowała sie Polska (duma nas rozpierała), gdzie można było posmakować m.in. chleba ze smalcem czy też rogali marcińskich.

Zresztą, mieliśmy okazję próbować specjałów z różnych stron świata! Ponadto obładowani byliśmy folderami, mapami, gadżetami z prezentowanych miejsc.

Podsumowując, targi ITB Berlin to zdecydowanie bardzo ciekawe, nawet jeśli dość męczące przeżycie. W końcu można w te kilka godzin "zwiedzić" cały świat, poznać różnorodne kultury i sporo rzeczy się dowiedzieć. Teraz pozostaje już tylko odwiedzić wszystkie te miejsca w realu...

Za rok znów tam sie wybierzemy!

 


 

Dzień Matematyki

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tak lubianego przez wszystkich przedmiotu ;-). Data tego święta wzięła się z popularnego sformułowania 'liczę do trzech!': 1, 2, 3… czyli stąd mamy datę 12.03.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem się rozrasta. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata.

Oprócz Światowego Dnia Matematyki w marcu przypada również Dzień Statystyki 9 marca oraz Święto Liczby Pi 14 marca. W naszej szkole w tym miesiącu miały miejsce aż 4 konkursy matematyczne: 3 marca – Pangea, 9 marca – Maks Matematyczny, 10 marca – konkurs Sudoku

 i Geo-Mat oraz 17 marca – Kangur Matematyczny.

Hasłem przewodnim tegorocznych Dni Matematyki były: Symetrie wokół nas. Uczniowie stanęli na wysokości zadania – ściany korytarzy na wszystkich piętrach przyozdobiły fantastyczne plakaty obrazujące symetrię w architekturze, przyrodzie i życiu codziennym.

Na lekcjach matematyki każda klasa uczestniczyła w turnieju matematycznym, podczas którego uczniowie rozwiązywali multimedialne zadania matematyczne i logiczne, a w czasie przerw przy stanowiskach przygotowanych na pierwszym piętrze, każdy mógł pograć w szachy, warcaby lub inne gry planszowe, ćwiczyć swoją wyobraźnię przestrzenną przy budowaniu figur z klocków i patyczków, poukładać kostkę Rubika lub zagrać w internetową grę matematyczną.

Poniżej przedstawione zostały wyniki Konkursu Sudoku w gimnazjum i liceum. Lista zawiera tylko tych uczniów, którzy rozwiązali bezbłędnie co najmniej jedną krzyżówkę:

 • I miejsce: Joanna Wydrowska (3b gim.)  - 5 krzyżówek i 502 punkty
 • II miejsce: Joanna Oleba (3b gim.)  - 3 krzyżówki i 300 punktów
 • III miejsce: Łukasz Graczyk (3c gim.)  - 2 krzyżówki i 239 punktów
 • IV miejsce: Karolina Pietroszek (3b gim.)  - 2 krzyżówki i 229 punktów
 • V miejsce: Gabriel Orkiszewski (3c gim.)  - 1 krzyżówka i 176 punktów
 • VI miejsce: Sandra Remiszewska (1a LO)  - 1 krzyżówka i 169 punktów
 • VII miejsce: Nikola Stankiewicz (3a gim.)  - 1 krzyżówka i 162 punktów
 • VIII miejsce: Nikodem Kudla (3a gim.)  - 1 krzyżówka i 152 punktów
 • IX miejsce: Kaja Jabłonowska (1b gim.)  - 1 krzyżówka i 140 punktów
 • X miejsce: Róża Stankiewicz (1b LO)  - 1 krzyżówka i 136 punktów
 • XI miejsce: Gabriela Kleczewska (2b gim.)  - 1 krzyżówka i 127 punktów
 • XII miejsce: Nikola Komorniak (2b gim.)  - 1 krzyżówka i 115 punktów

      Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali piękne plakaty oraz pomogli przy organizacji  Dni Matematyki. Za rok liczymy na Wasze pomysły i zaangażowanie.

Wasze matematyczki


​II Szkolny Dzień Mózgu

W dniu 10.03.2016 r w Zespole Szkół Sportowych ul. Małopolska 22, 70-515 Szczecin we współpracy z Polskim Towarzystwem Przyrodników im. Kopernika Oddział w Szczecinie odbyły się uroczystości  II Szkolnego Dnia Mózgu w ramach obchodów Tygodnia Mózgu 2016 w Szczecinie. Uroczystości i obchody  Tygodnia Mózgu organizowane były między innymi  na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

II Szkolny Dzień Mózgu 2016 w ZSS składał się  z II Konkursu Biologicznego dla uczniów gimnazjów Budowa i funkcja organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego oraz narządów zmysłu. Recenzentem pytań konkursowych była Pani prof. dr hab. Kinga Mazurkiewicz – Zapałowicz, Prezes O. Szczecińskiego PTP im. Kopernika, pracownik naukowy  ZUT. W konkursie wzięli  udział  uczniowie następujących  szkół: Gimnazjum nr 12, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 34, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 46, Gimnazjum nr 32, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 31 w Szczecinie. Uczestnicy odpowiadali na pytania konkursowe zamknięte i otwarte. I, II i III miejsce w konkursie międzygimnazjalnym  uzyskali uczniowie z Gimnazjum nr 46 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Szczecinie. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.  

Następnym elementem w trakcie wspomnianej uroczystości szkolnej było wysłuchanie wykładów  wg przedstawionego planu minutowego:

16.15 – 16.55  Śmiechoterapia – czyli jak pokonać stres?  dr hab.  Małgorzata Puc, Uniwersytet Szczeciński;

16.55 – 17.10  Działalność Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika dr n.med. Ewa Siwiec;

17.10 – 17.30 Budowa i funkcja centralnego układu nerwowego uczeń Adrian Przybysz, XII LO w ZSS;

17.30 – 17.40 Historia badań nad mózgiem – wiek XIX  uczennica  Aleksandra  Rusicka, XII LO w ZSS;

17.40 – 17.50  Najnowsze osiągnięcia nauk -GPS mózgu uczennice Roksana  Malicka, Sandra Remiszewska, XII LO w ZSS;

17.50 – 18.10   Cel i motywacja w praktyce szkolnej – uczeń Adrian Przybysz, XII LO w ZSS;

18.15  Podsumowanie  II Konkursu  Biologicznego dla uczniów  gimnazjum i wręczenie nagród. Zakończenie konferencji.

Zaproszeni goście, ich opiekunowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w między czasie zwiedzali udostępnioną pod budynkiem szkoły przez  Pomorskie Towarzystwo Ratownicze  karetkę  pogotowia ratunkowego. Nauczyciele  przedmiotów  matematyczno – przyrodniczych  przygotowali pokazy stoisk przedmiotowych: chemii, fizyki, geografii, biologii. Można było również obejrzeć wystawę plakatów z okazji Dni Matematyki  przygotowanych przez uczniów ZSS pod kierunkiem nauczycieli matematyki. Uczestnicy II Szkolnego Dnia Mózgu mogli oglądać pokazy ratownictwa medycznego.

Obejrzyj film   


Dzień Mlekopija

W związku z projektem propagującym zdrowe odżywianie "Żyj zdrowo i kolorowo", w którym nasza szkoła aktywnie uczestniczy, dnia 7 marca odbył się w Dzień Mlekopija. 
Każdy z uczniów i pracowników szkoły mógł zatrzymać się przy "mlekopoju" i poczęstować kartonikiem mleka.
Akcję zorganizowały Samorządy SP, GM i LO. 

Lekcja Żywej Historii poświęcona Żołnierzom Wyklętym
 
4 marca 2016 r. w Zespole Szkół Sportowych gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "Monte Cassino". Uczniowie Gimnazjum Nr 11 oraz XII Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w Żywej Lekcji Historii poświęconej Żołnierzom Wyklętych. Forma prowadzonych zajęć bardzo podobała się uczniom. Mieli okazję zapoznać się z trudnym okresem w historii Polski oraz z historią bohaterów, często anonimowych, którzy nie złożyli broni, protestując przeciw sowietyzacji Polski po II wojnie światowej. Zajęcia, zakończyły obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Sportowych.

Obejrzyj film   

Galeria