„Ogrody pływające-czyli Szczecin 2050”

IX EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ I LITERACKIEJ

„ Ogrody pływające - czyli Szczecin 2050”

I ORGANIZATOR

Organizatorem Miejskiego Konkursu Twórczości Plastycznej i Literackiej  „Ogrody pływające – czyli Szczecin 2050” jest Zespół Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie, ul. Małopolska 22, 70 – 515 Szczecin,  telefon/fax. (91) 433 58 97, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   www.lo12.szczecin.pl

Osobami odpowiedzialnymi merytorycznie za Konkurs są: Joanna Charęza ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) i Elżbieta Bobrowska ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

II MIEJSCE I TERMIN

Finał Konkursu odbędzie się w siedzibie organizatora.

Termin nadsyłania prac konkursowych: do dnia 26 lutego 2019 roku (na adres organizatora).

III CELE KONKURSU

1. Prezentacja twórczości dzieci ukazująca wizję  Szczecina w 2050 rokuw kontekście tematu – ogrody pływające.
  2. Kształtowanie wśród uczestników konkursu emocjonalnego stosunku do miasta, w którym się wychowują i mieszkają.
  3. Zgłębienie poczucia tożsamości regionalnej.
  4. Propagowanie wśród dzieci działań zmierzających w kierunku rozwoju i promocji miasta Szczecin.
  5. Zachęcanie do tworzenia dla pokoleń.

IV ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie czytelnie podpisanych na odwrocie prac: imię i nazwisko ucznia, klasa, wiek, nazwa i adres szkoły, oraz imię i nazwisko opiekuna  wraz z jego adresem e-mail lub telefonem.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Odbędzie się w następujących kategoriach:
  • klasy 0 – III SP;
  • klasy IV – VI SP;
  • klasy VII, VIII SP – III GM;
  • wszystkie  ponadgimnazjalne (ponadpodstawowe).
  1. Kryteria oceny prac plastycznych:
  • wrażenia artystyczne,
  • zachowanie tematu Konkursu,
  • samodzielność wykonania,
  • staranność wykonania.
  1. Kryteria oceny prac literackich:
  • zachowanie tematu Konkursu,
  • twórczy charakter utworu,
  • poprawność stylistyczna i językowa,
  • samodzielność wykonania.
  1. Przedmiotem Konkursu są prace przedstawiające wizję  Szczecina (zgodnie z tematem) za kilkadziesiąt lat.
  2. Technika prac plastycznych:
  • malarstwo,
  • grafika (w tym grafika komputerowa),
  • rysunek,
  • wyklejanka,
  • wydzieranka,
  • przestrzenne (dopuszczalna praca w zespołach dwuosobowych).
  1. Rodzaje prac literackich:
  • wiersz,
  • opis (wizja) - jedno lub wiele ciekawych miejsc
  1. Format prac plastycznych: A3 lub A2 (przestrzenne również). Prac nie należy oprawiać. Prace w innych formatach nie będą brane pod uwagę. Nie należy zwijać prac!
  2. Format prac literackich: do 2 stron maszynopisu A4 (czcionka 12 pkt. Times New Roman).

V ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1. Uroczyste ogłoszenie wyników, ekspozycja prac i wręczenie nagród odbędzie się 28 marca 2019 roku w Zespole Szkół Sportowych (godzina rozpoczęcia i ewentualne zmiany zostaną umieszczone na stronie szkoły wraz z informacją o laureatach).
  2. Organizator nie powiadamia indywidualnie laureatów, opiekunów ani szkół. Wszystkie informacje zostaną umieszczone na stronie szkoły - www.lo12.szczecin.pl i na portalu PLANETA SZTUKI ( www.planetasztuki.pl )
  3. Powołane przez organizatora Jury dokona oceny nadesłanych prac, wyłoni laureatów i nagrodzi ich. Nagrody przyznawane będą w każdej kategorii.
  4.  Istnieje możliwość odbioru nieodebranych na uroczystości nagród w terminie 14 dni po zakończeniu Konkursu.
  5. Organizator może przyznać specjalne wyróżnienia.
  6. Organizator nie odsyła nadesłanych prac – wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.
  7. Po zakończeniu konkursu (info na stronie szkoły), istnieje możliwość wykupu pracza symboliczną opłatą. Zebrane finanse zostaną przeznaczone na zakup nagród w roku następnym.

VI WARUNKI DODATKOWE

1. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie Konkursu.
  2. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu, jest jednoznaczny z tym, iż rodzice lub opiekunowie prawni uczestników nieletnich wyrażają zgodę na ich udział w Konkursie na w/w warunkach i na przetwarzanie danych (art.6 ust. 1 lit. a RODO; art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych)
  3. Opiekunowie uczestników konkursu „ Ogrody pływające - czyli Szczecin 2050” są zobowiązani przesłać na adres Organizatora wypełnioną przez prawnych opiekunów, zgodę na przetwarzanie danych osobowych (zał. nr 1 Regulaminu) w tym wizerunku do dnia 26 lutego 2019 r.

Do 20 marca 2019 roku zostaną ogłoszone wyniki  na stronie organizatora (Zespołu Szkół Sportowych) i na stronie „Planeta Sztuki”.

Organizatorki:  Joanna Charęza , Elżbieta Bobrowska

Załącznik nr 1