Konkurs „Ogrody pływające-czyli Szczecin 2050”

VII EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ I LITERACKIEJ

„Ogrody pływające - czyli Szczecin 2050”

Zespół Szkół Sportowych  w Szczecinie

serdecznie zaprasza dzieci i młodzież ze szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin

do wzięcia udziału w konkursie na prezentację twórczości ukazującej wizję  Szczecina w 2050 roku, w kontekście – ogrody pływające.

Termin nadsyłania prac konkursowych: do dnia 7 marca 2017 r. (na adres organizatora).

Uroczyste ogłoszenie wyników, ekspozycja prac i wręczenie nagród odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Sportowych.

VII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ I LITERACKIEJ

„Ogrody pływające - czyli Szczecin 2050”

I ORGANIZATOR

Organizatorem Miejskiego Konkursu Twórczości Plastycznej i Literackiej „Ogrody pływające – czyli Szczecin 2050” jest Zespół Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie, ul. Małopolska 22, 70 – 515 Szczecin,  telefon/fax. (91) 433 58 97, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   , www.lo12.szczecin.pl.

Osobami odpowiedzialnymi merytorycznie za Konkurs są: Joanna Charęza ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) i Elżbieta Bobrowska ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

II MIEJSCE I TERMIN

Finał Konkursu odbędzie się w siedzibie organizatora.

Termin nadsyłania prac konkursowych: do dnia 7 marca 2017 roku (na adres organizatora).

III CELE KONKURSU

1. Prezentacja twórczości dzieci ukazująca wizję  Szczecina w 2050 roku, w kontekście tematu – ogrody pływające.

2. Kształtowanie wśród uczestników konkursu emocjonalnego stosunku do miasta, w którym się wychowują

i mieszkają.

3. Zgłębienie poczucia tożsamości regionalnej.

4. Propagowanie wśród dzieci działań zmierzających w kierunku rozwoju i promocji miasta Szczecin.

5. Zachęcanie do tworzenia dla pokoleń.

IV ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie czytelnie podpisanych na odwrocie prac: imię i nazwisko ucznia, klasa, wiek, nazwa i adres szkoły, oraz imię i nazwisko opiekuna  wraz z jego adresem e-mail lub telefonem.

2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Odbędzie się w następujących kategoriach:

• klasy 0 – III SP;
  • klasy IV – VI SP;
  • klasy I – III GM;
  • wszystkie klasy ponadgimnazjalne.

3. Kryteria oceny prac plastycznych:

• wrażenia artystyczne,
  • zachowanie tematu Konkursu,
  • samodzielność wykonania,
  • staranność wykonania.

4. Kryteria oceny prac literackich:

• zachowanie tematu Konkursu,
  • twórczy charakter utworu,
  • oprawność stylistyczna i językowa,
  • samodzielność wykonania.

5. Przedmiotem Konkursu są prace przedstawiające wizję  Szczecina (zgodnie z tematem) za kilkadziesiąt lat.

6. Technika prac plastycznych:

• malarstwo,
  • grafika (w tym grafika komputerowa),
  • rysunek,
  • wyklejanka,
  • wydzieranka,
  • przestrzenne (dopuszczalna praca w zespołach dwuosobowych).

7. Rodzaje prac literackich:

• wiersz,
  • opis (wizja) - jedno lub wiele ciekawych miejsc

8. Format prac plastycznych: A3 lub A2 (przestrzenne również). Prac nie należy oprawiać.
Prace w innych formatach nie będą brane pod uwagę. Nie należy zwijać prac!

9. Format prac literackich: do 2 stron maszynopisu A4 (czcionka 12 pkt. Times New Roman).

V ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1. Uroczyste ogłoszenie wyników, ekspozycja prac i wręczenie nagród odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Sportowych (godzina rozpoczęcia i ewentualne zmiany zostaną umieszczone na stronie szkoły wraz z informacją o laureatach).

2. Organizator nie powiadamia indywidualnie laureatów, opiekunów ani szkół. Wszystkie informacje zostaną umieszczone na stronie szkoły - www.lo12.szczecin.pl i na portalu PLANETA SZTUKI (www.planetasztuki.pl)

3. Powołane przez organizatora Jury dokona oceny nadesłanych prac, wyłoni laureatów i nagrodzi ich. Nagrody przyznawane będą w każdej kategorii.

4. Istnieje możliwość odbioru nieodebranych na uroczystości nagród w terminie 14 dni po zakończeniu Konkursu.

5. Organizator może przyznać specjalne wyróżnienia.

6. Organizator nie odsyła nadesłanych prac – wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.

7. Po zakończeniu konkursu (info na stronie szkoły), istnieje możliwość wykupu prac . Zebrane finanse zostaną przeznaczone na zakup nagród w roku następnym.

VI WARUNKI DODATKOWE

1. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie Konkursu.

2. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu, jest jednoznaczny z tym, iż rodzice lub opiekunowie prawni uczestników nieletnich wyrażają zgodę na ich udział w Konkursie na w/w warunkach..

Do 20 marca 2017 r, zostaną ogłoszone wyniki  na stronie organizatora (Zespołu Szkół Sportowych) i na stronie „Planeta Sztuki”.

Organizatorki

Joanna Charęza , Elżbieta Bobrowska