Projekt w ramach Akademii Kompetencji

Od 01 lutego 2019 r. do 31 października 2022 r.  XII  Liceum Ogólnokształcace jako jedno z 23 szkół prowadzonycg przez Gminę Miasto Szczecin  przystępuje do projektu w ramach Akademii Kompetencji.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych 2 354 uczniów szczecińskich szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, nauk matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej prowadzące do wzmocnienia ich zdolności do przyszłego zatrudnienia.

Wartość projektu 8 367 617,57 zł - dofinansowanie ze środków europejskich wynosi 7 949 236,69  zł.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

• 24 852 godziny zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii prowadzonych metodą eksperymentu,
  • 3 960 godzin laboratoriów informatycznych dla uczniów,
  • 1 600 godziny kursu doskonalącego kompetencje cyfrowe nauczycieli,
  • 2 742 godziny doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów,
  • wyposażenie pracowni przedmiotowych 23 szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz narzędzia TIK.

Regulamin uczestnictwa w projekcie

Zał. nr 1 Listownik wersja kolor